Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska po raz kolejny z mistrzowskim tytułem Rowerowej Stolicy Polski (film) (galeria)

Ponad 1 mln przejechanych kilometrów daje po raz kolejny miastu Biała Podlaska tytuł Rowerowej Stolicy Polski. 30 czerwca odbyły się ostatnie wydarzenia w ramach akcji kręcenia kilometrów dla Białej: tego dnia otwarto nową ścieżkę pieszo - rowerową, a rowerzyści walczyli również w sztafecie. O północy wszyscy świętowali sukces na placu Wolności.

Ostatnie dwa wydarzenia, w jakich mogli uczestniczyć rowerzyści to otwarcie stawów w dolinie Klukówki i ścieżki pieszo – rowerowej wybudowanej w ramach projektu „Wykorzystanie walorów przyrodniczych doliny Krzny do celów edukacyjnych i turystycznych” oraz sztafeta rowerowa, która wyruszyła z plac Wolności.

Więcej o inwestycji:
Biała Podlaska: Ścieżka na Stawy – tylko w ostatni weekend odwiedziło to miejsce kilkaset osób! (galeria) <<==>> LINK

Biała Podlaska: Ścieżka turystyczna – Stawy. Będziemy mogli obserwować życie ptaków i motyli <<==>> LINK

Biała Podlaska: Zaglądamy na plac budowy ścieżki pieszo rowerowej na Stawy i Białkę (film) <<==>> LINK

O północy odbył się wielki finał. Tego dnia zmagania rowerzystów relacjonowała Blanka Zalewska z Dzień Dobry TVN. Warto dodać, że według wskazań aplikacji Aktywne Miasta, z którą rowerzyści rejestrowali swoje rowerowe dokonania, drugie miejsce w klasyfikacji zajmują Puławy, a trzecie Gniezno.

Biała Podlaska – 1.142.660,21 km
Puławy – 570.818,29 km
Gniezno – 539.782,46 km

Rower to jeden z najlepszych wynalazków ludzkości. Ta pasja nas łączy. Mówi się czasem o czynnikach miastotwórczych, nie tylko w tym kontekście rozwoju infrastruktury czy instytucji, ale przede wszystkim w kontekście społecznym – wspólnych pasji, zainteresowań i celów, które łączą mieszkańców. Rower jest najbardziej demokratycznym wynalazkiem, jeżdżą i najmłodsi i najstarsi, kobiety i mężczyźni, wszyscy bez względu na kolor skóry czy sympatie polityczne, po prostu jesteśmy wszyscy braćmi i siostrami – mówił prezydent miasta Michał Litwiniuk.

7 lipca na placu Wolności w Białej Podlaskiej odbędzie się uroczyste podsumowanie akcji.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

3 odpowiedzi

  1. Gratulacje ale coś jest nie tak bo wychodzi ze każdy mieszkaniec Białej Podlaskiej przejechał w ciągu miesiąca 20000 tys kilometrów Chyba że kilometry były kręcone autami albo całe województwo jeździło dla Białej Podlaskiej

    1. Nie tylko ludzie z miasta kręcili dla białej, myślę że sporo osób z całego powiatu.Z samej mojej małej wsi kilkanaście osób miało ponad 1000km

  2. Kolego Daro według mnie to ok 20km.przejechane przez jednego mieszkańca Białej Podlaskiej!!!.pozdrawiam i proszę matematykę powtórzyć z podstawówki braki pozostały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama