Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Zahorów – Dobromyśl. Umowa na przebudowę powiatówki już podpisana (film)

Do lipca przyszłego roku potrwa realizacja zadania przebudowy dróg powiatowych na odcinku Zahorów - Dobromyśl. Umowa z wykonawcą została już podpisana w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej.

Umowa dotyczy dróg powiatowych nr 1055L i 1056L Zahorów – Dobromyśl leżących na terenie gmin Piszczac i Kodeń. Długość docinka to blisko 2,1 km. Prace wykona Transbet Wojtiuk, a koszt tej inwestycji to 4,5 mln złotych. – Otrzymaliśmy 3,5 mln złotych dofinansowania, co stanowi 78% ogólnych kosztów inwestycji – wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej Artur Rogulski.

Gmina Kodeń przejęła od powiatu część drogi powiatowej o  długości 4 km na odcinku wiodącym od Dobromyśla do ronda w Kodniu. – Gmina jest już też po przetargu. Łącznie będzie to około 6 km nowej nawierzchni drogi – przybliżą szczegóły dyrektor ZDP.

Więcej o inwestycji gminy Kodeń:
Kodeń: Umowa na drogi za blisko 14 mln złotych już podpisana <<==>> LINK

Na ten rok mamy przewidziane wykonanie 55% zadania, rozpoczęcie to wstępnie lipiec 2023 r., pozostałe 45% zostanie wykonane do końca lipca przyszłego roku. To głównie podniesienie stanu istniejącego, podbudowa z kamienia łamanego i konstrukcja z mieszanek mineralno – asfaltowych. Sumaryczna grubość to około 12 cm – podaje szczegóły techniczne przedstawiciel firmy Transbet Maciej Królak. – Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość przy prowadzonych budowach.

 

 

materiał: Radio Biper Powiat Bialski
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama