Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Piknik Rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego i Dnia Dziecka w Roskoszy (film) (galeria)

6 czerwca starosta bialski Mariusz Filipiuk oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej Małgorzata Malczuk zaprosili do Roskoszy na piknik rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz Dnia Dziecka.

To kolejny rok naszego spotkania i promowania rodzicielstwa zastępczego. To również kolejny dzień radości osób, które pracują na rzecz dzieci, rodzin i samych dzieci. Powiat bialski bardzo aktywnie uczestniczy w poszukiwaniu rodzin zastępczych. W tej chwili na terenie powiatu funkcjonują trzy placówki opiekuńczo – wychowawcze typu rodzinnego, osiem rodzinnych domów dziecka i pięć rodzin zawodowych. Są również rodziny niezawodowe i spokrewnione. To dość duża liczba form pieczy zastępczej i obecnie zapewniamy wszystkie potrzeby naszego powiatu, jak również wychodzimy z pomocą tym powiatom, które są w tak trudnej kryzysowej sytuacji, że potrzebują umieszczenia dziecka tu i teraz – przybliża szczegóły pieczy zastępczej dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej Małgorzata Malczuk.

Na festyn oprócz dzieci i młodzieży przebywającej w pieczy zastępczej na terenie powiatu bialskiego przybyły również dzieci z Ukrainy wraz z opiekunami zastępczymi. Rodziny te przebywają na terenie powiatu bialskiego, są wspierane przez Stowarzyszenie Jedno Serce, które działa na rzecz rodzicielstwa zastępczego.

W trakcie wydarzenia dyrektor Małgorzata Malczuk wręczyła wyróżnienia czterem rodzinom zastępczym. – Bardzo doceniamy rodziny zawodowe, prowadzące rodzinne domy dziecka, za ogrom serca, pracy i poświęcenia. Za to wszystko, co czynią dzieciom, za wszelkie dobro, chcieliśmy im podziękować. Za przyjęcie pod swoje skrzydła dzieci i otoczenie ich właściwą troską. Co roku dziękujemy rodzinom za ich ofiarność.

Część oficjalną zakończył mini musical „Piotruś Pan” przygotowany przez dzieci z Polski i Ukrainy ze Stowarzyszenia Jedno Serce pod opieką Studio Piosenki Metro. Młodzi wykonawcy pokazali wspaniały kunszt artystyczny.

Organizatorzy zapewnili dzieciom liczne atrakcje: konkurs talent show z nagrodami, cztery dmuchańce, animacje, malowanie twarzy, warkoczyki, lody, wata cukrowa, popcorn, pizza, zupa pomidorowa, grill i food trucki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sprzętu straży pożarnej oraz policji.

– Bardzo wiele instytucji docenia rodziny zastępcze. Otrzymaliśmy podziękowania od pana starosty, marszałka województwa, przedstawicieli Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej. Obecność gości na tym spotkaniu świadczy o tym, że sprawy dzieci i pieczy zastępczej nie są dla nich obojętne. To wszystko pokazuje, że potrafimy razem być, bawić się, dzielić się radościami i rozmawiać – podsumowuje dyrektor PCPR. – Cieszymy się bardzo, że widać było zadowolenie dzieci. To również dla nas ogromna radość, że udało się zrobić coś, co przyniosło tyle zadowolenia dzieciom i ich rodzinom.
 
materiał: Radio Biper Powiat Bialski
zdjęcie: PCPR Biała Podlaska
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama