Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Sportowcy w wieku 9-16 lat laureatami programu Lubelskie Team Sport (galeria)

6 czerwca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się konferencja przedstawiająca laureatów pilotażowego programu Lubelskie Team Sport. Okolicznościowe dyplomy dwudziestu jeden młodym sportowcom wręczyli marszałek Jarosław Stawiarski oraz członek zarządu Zdzisław Szwed. W wydarzeniu wzięli udział zawodnicy z województwa lubelskiego z trenerami oraz prezesi klubów sportowych.

Założeniem programu jest wsparcie perspektywicznych sportowców z województwa lubelskiego uprawiających dyscypliny sportowe indywidualne w konkurencjach indywidualnych objętych programem Igrzysk Olimpijskich w obszarze procesu szkolenia sportowego oraz współzawodnictwa. Chodzi o zawodników w kategorii młodzik w wieku 9-16 lat zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie regulacjami właściwych polskich związków sportowych. Lubelskie Team Sport skierowany jest do sportowców, którzy zdobyli złoty, srebrny lub brązowy medal w Mistrzostwach Polski Młodzików w poprzednim roku, reprezentując klub z naszego regionu.

Do tej pory młodzicy nie byli objęci żadną pomocą finansową. Stąd pomysł na program Lubelskie Team Sport, który ma wspierać dzieci u progu ich wielkiej kariery sportowej. Dzisiaj gościmy medalistów Mistrzostw Polski, którzy mają już w swoim dorobku pewne osiągnięcia. Chcemy ich dodatkowo mobilizować i dać bodziec do bardziej intensywnych treningów – powiedział marszałek Jarosław Stawiarski.

W gronie laureatów pilotażowego programu Lubelskie Team Sport znalazło się dwadzieścia jeden osób. Są to zawodnicy uprawiający następujące dyscypliny sportowe:

  • podnoszenie ciężarów,
  • zapasy,
  • boks,
  • kolarstwo górskie.

Program trwa od czerwca do listopada. Laureatom została przyznana nagroda w wysokości 3 tysięcy złotych (500 zł/miesiąc). Środki te zawodnik może przeznaczyć na wzmocnienie procesu szkolenia sportowego i/lub zakup niezbędnego sprzętu sportowego.

Pilotażowy program dla młodzików

Zarząd Województwa Lubelskiego kładzie nacisk na rozwój sportu w regionie. Docenia rolę aktywności fizycznej oraz realizowane działania profilaktyczne, widząc w nich filary zdrowego trybu życia. Jednym z efektów tej postawy jest pomoc dzieciom i młodzieży osiągającym znaczące sukcesy sportowe, bo właśnie ze względu na nich 28 marca 2023 roku Zarząd przyjął pilotażowy program pod nazwą Lubelskie Team Sport.

Dotychczas młodzicy nie byli objęci żadnym programem stypendialnym Województwa Lubelskiego, dlatego Zarząd wyszedł naprzeciw potrzebom wsparcia karier młodych, utalentowanych sportowców. Przyznana nagroda ma zachęcić młodych sportowców do trenowania w naszym regionie – w środowisku przyjaznym i wspierającym proces szkolenia sportowego od najmłodszych lat. Dodatkowo w ramach współpracy Województwo Lubelskie będzie promowane podczas imprez sportowych w kraju i za granicą przez samych uczestników programu.

Przystąpienie do programu

Aby zakwalifikować się do programu, należało złożyć wniosek wraz z wymaganymi załącznikami opisanymi w Regulaminie oraz przedstawić proponowany plan budowy pozytywnego wizerunku Województwa Lubelskiego i sposób realizacji działań promocyjnych na rzecz naszego regionu zgodny z celami programu.

Wymogi, które zostały spełnione przez laureatów:

  • zamieszkiwanie wnioskodawcy na terenie województwa lubelskiego,
  • reprezentowanie przez wnioskodawcę klubu mającego siedzibę na terenie województwa lubelskiego,
  • w dniu zdobycia medalu wnioskodawca zamieszkiwał na terenie województwa lubelskiego i był członkiem klubu mającego siedzibę na terenie województwa lubelskiego,
  • wnioskodawca jest członkiem kadry województwa lubelskiego w sporcie, którego dotyczy wniosek,
  • wnioskodawca zdobył w roku poprzedzającym złożenie wniosku medal w oficjalnych Mistrzostwach Polski,
  • wnioskodawca posiada aktualną licencję sportową i uczestniczy w procesie szkolenia sportowego.

 

materiał, tekst i zdjęcia: Anna Nycz, rzecznik prasowy Kancelarii Marszałka WL
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama