Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Roskosz: Bialscy policjanci na pikniku „Leśnicy-dzieciom”

Czerwiec to czas pikników i festynów. Chętnie odpowiadamy na zaproszenia przygotowując policyjne stoisko. Wczoraj wzięliśmy udział w pikniku „Leśnicy-dzieciom”. Na odwiedzających nas czekało wiele atrakcji, m.in. pokaz sprzętu jak też spotkanie z technikiem kryminalistyki. Był to również czas by porozmawiać z najmłodszymi o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji.

W niedzielne popołudnie policjanci bialskiej komendy spotkali się z uczestnikami pikniku rodzinnego pod hasłem „Leśnicy-dzieciom” zorganizowanym przez Nadleśnictwo Biała Podlaska w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy. Mundurowi przygotowali na tę okazję stoisko chętnie odwiedzane przez tych młodszych i „trochę starszych”.

Uczestnicy festynu mogli obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez mundurowych, w tym: pistolet maszynowy PM-98 czy strzelbę Mossberg. Funkcjonariusze zaprezentowali również sprzęt PZ, w skład którego wchodzą: specjalny kask ochronny, kamizelka przeciwuderzeniowa, pałka szturmowa oraz tarcza ochronna. Wyposażenie jest wykorzystywane między innymi podczas zabezpieczeń imprez masowych.

Wiele atrakcji wzbudziły też radiowozy policyjne. Każde dziecko chciało usiąść za kierownicą i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Dodatkową atrakcją było spotkanie z technikiem kryminalistyki, który zabrał ze sobą walizkę kryminalistyczną. Funkcjonariusz wyjaśnił do czego służą wszystkie przedmioty, z których korzysta się przy zabezpieczaniu śladów kryminalistycznych.

Nie zabrakło też jakże ważnej profilaktyki. W związku ze zbliżającymi wakacjami rozmawialiśmy dziećmi o bezpiecznym wypoczynku nad wodą czy w miejscu zamieszkania.

Przygotowaliśmy też informacje dla wszystkich którzy są zainteresowani służbą w Policji. Podczas pikniku mogli dowiedzieć się jakie wymagania spełnić by zostać jednym z nas.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama