Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

OZE, termomodernizacja, infrastruktura drogowa – gm. Międzyrzec realizuje kolejne inwestycje

Na ukończeniu jest obecnie projekt, w ramach którego na terenie gminy Międzyrzec Podlaski zostanie zamontowanych 505 kolektorów słonecznych i fotowoltaika na budynku GOK w Wysokim. Gmina przygotowuje się do zadania termomodernizacyjnego, a w międzyczasie będą postępowały prace związane z rozbudową i poprawą infrastruktury drogowej. Postępy prac omówił podczas ostatniej sesji wójt Krzysztof Adamowicz.

Jak poinformował w dniu 31 maja podczas LVI sesji Rady Gminy w Wysokim, prace związane z montażem 505 instalacji solarnych na dachach mieszkańców gminy Międzyrzec Podlaski oraz instalacji fotowoltaicznej na budynku GOK i GBP w Wysokim są już na ukończeniu. Wartość tej inwestycji to 6,8 mln zł. – Gmina kończy jeden z największych projektów ostatnich lat – podkreślił wójt Krzysztof Adamowicz.

W ostatnim czasie samorząd rozpoczął procedury związane z termomodernizacją budynków użyteczności publicznej. W ramach tego zadania pracami zostaną objęte świetlico – remiza w Żabcach, świetlica w Zaściankach i świetlico – remiza w Zasiadkach. Został już wyłoniony wykonawca, który przygotuje dokumentację niezbędną do aplikowania o środki zewnętrzne.

Trwa również opracowywanie dokumentacji projektowej dla dostosowania pomieszczeń pod oddziały przedszkolne w Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Halasach oraz Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy.

Kolejnym ważnym dla gminy tematem jest poprawa funkcjonalności infrastruktury drogowej. Już w czerwcu na pierwsze drogi objęte ostatnimi finansowaniami Polskiego Ładu i PROW wejdzie wykonawca. Dodatkowo trwa rozpatrywanie ofert dla zadania budowy drogi wewnętrznej na działce ew. 370 w miejscowości Strzakły. Istotnym z punktu widzenia działań projektowych jest również temat zaliczenia do kategorii dróg publicznych drogi wewnętrznej w miejscowości Wysokie. Tym zajęli się radni podczas ostatniej sesji podejmując stosowną uchwałę. – Związane jest to z realizacją projektu „Poprawa funkcjonowania infrastruktury drogowej w Gminie Międzyrzec Podlaski” dofinansowanej w pierwszej edycji Polskiego Ładu. Zachodzi tu konieczność zaliczenia drogi do kategorii dróg publicznych celem umożliwienia dalszej procedury związanej z projektowaniem i przebudową tej drogi – wyjaśnił zastępca wójta Michał Teofilski.

 

materiał: XVI sesja Rady Gminy Międzyrzec Podlaski z dnia 31 maja 2023 r.
zdjęcie: kadr nagrania sesji
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama