Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Gmina Podedwórze podsumowała projekt termomodernizacji podczas uroczystej konferencji (film) (galeria)

19 maja w Podedwórzu odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w gminie Podedwórze”.

W trakcie spotkania odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi przy budynku świetlicy wiejskiej w Podedwórzu, zgromadzeni mieli również okazję zapoznać się z prezentacją podsumowującą projekt „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w gminie Podedwórze”. Szczegóły projektu przedstawiła wójt gminy Podedwórze Monika Mackiewicz – Drąg.

Projekt „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w gminie Podedwórze”, realizowany przez Gminę Podedwórze jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Działanie 5.2 Działanie 5.2 Efektywność energetyczna sektora publicznego.

Głównym celem projektu jest poprawa efektywności zarządzania i wykorzystania energii w budynkach publicznych na terenie Gminy Podedwórze, poprzez termomodernizację oraz zastosowanie instalacji odnawialnych źródeł energii. Przedsięwzięciu termomodernizacyjnemu poddane zostały trzy obiekty publiczne zlokalizowane na terenie Gminy Podedwórze: budynek Zespołu Placówek Oświatowych, budynek Urzędu Gminy i budynek świetlicy wiejskiej. – Było to dla Gminy Podedwórze duże przedsięwzięcie. Wartość projektu wyniosła 1,75 mln zł, uzyskane dofinansowanie to niespełna 1,1 mln zł, wkład własny to 700 tys. zł. Była to dla nas duża kwota, ale rozłożyliśmy realizację na trzy lata, wobec czego sukcesywnie wykładaliśmy te środki z budżetu – wyjaśnia wójt Monika Mackiewicz – Drąg.

Kilka słów do przybyłych skierowali przedstawiciele gminy oraz zaproszenie goście, wśród których pojawił się m.in. wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

Dla gminy kolejnym ważnym tematem jest stan dróg, głównie powiatowych, dlatego też wspólnie z powiatem zrealizowano ostatnio drogę z Podedwórza do Hołowna, obecnie do remontu szykowana jest droga powiatowa Mosty – Jabłoń.

Więcej o inwestycjach drogowych w powyższej relacji filmowej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Podedwórze
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama