Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

7. Turniej Tańca Kontrowisko (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 1 czerwca 2023
, godz. 17:00
Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Szkoła Tańca KONTRA zapraszają na 7 Turniej Tańca "Kontrowisko 2023", który odbędzie się 1 czerwca o godz. 17:00 w bialskim amfiteatrze (ul. Warszawska 12).

Turniej Tańca Kontrowisko został zapoczątkowany w kwietniu 2020 roku, kiedy sytuacja globalna odebrała zawodnikom możliwość pokazania swoich umiejętności na scenie. Każdy sportowiec trenuje, aby pokazać się szerszej publiczności i zmierzyć z samym sobą. Mimo wszystkich przeciwności, założycielka szkoły, Dorota Kowalczyk postanowiła dać taką szansę Kontrzakom i tancerzom z całej Polski.

Turnieje te zaczynały się od imprez zdalnych, w których udział mógł wziąć każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania. Po poluzowaniu restrykcji Kontrowisko przeniosło się na prawdziwą scenę i doczekało się dwóch edycji w roku – jedną w okresie zimowym, a drugą na przełomie wiosny i lata.

Inicjatywa ta cieszy się dużym uznaniem wśród tancerzy, którzy co roku licznie uczestniczą w Kontrowisku. Samą ideą turnieju jest umożliwienie udziału każdemu uczestnikowi, niezależnie od jego poziomu zaawansowania. Każdy kiedyś zaczyna i debiutuje na scenie, a sam występ już jest nagrodą za poświęcenie wielu godzin na salach treningowych.

Każda z sześciu edycji turnieju miała proste zasady, a jedną z nich jest to, że uczestnicy sami układają swoje choreografie. To daje możliwość wykazania się kreatywnością i zaangażowaniem nie tylko tancerza, ale również jego rodzica, który często uczestniczy w przygotowaniach. Dzięki temu zawody stają się rodzinnym, kontrowym świętem.

W VI Turnieju Tańca Kontrowisko udział wzięło niemalże 100 tancerzy od 3 do 14 roku życia, którzy pokazali rosnący z roku na rok taneczny poziom w Białej Podlaskiej. Impreza była zakończona warsztatami tanecznymi z Dominikiem Morozem, który był jednym z sędziów turnieju.

Co przyniesie nam 7. edycja, która odbędzie się już 1 czerwca w bialskim amfiteatrze? Zachęcamy szeroką publiczność do obecności i kibicowania Tancerzom. Po turnieju Uczestników czekają warsztaty z jedną z sędzin wydarzenia Amelią Koziarą.


materiał: Szkoła Tańca KONTRA
tekst i zdjęcia: Szkoła Tańca KONTRA
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama