Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Dzień Weterana w 24 rocznicę powstania Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ (galeria)

20 maja Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ obchodziło Dzień Weterana, który zbiegł się w tym roku z 24 rocznicą powstania organizacji oraz 15-leciem koła nr 43 SKMP ONZ w Białej Podlaskiej.

Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych ONZ oraz Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa wiążą się z z ponad siedemdziesięcioletnim udziałem żołnierzy, funkcjonariuszy i cywilnych specjalistów w operacjach pokojowych ONZ oraz OBWE, NATO i UE. Od 1953 r. w blisko stu operacjach pokojowych, stabilizacyjnych, humanitarnych oraz antyterrorystycznych uczestniczyło ponad 150 tys. osób. – Pełniliśmy zaszczytną służbę dla pokoju, firmowały nas różne organizacje międzynarodowe w różnych częściach świata, codziennie ryzykując zdrowiem i życiem wypełniliśmy swój misjonarski obowiązek – przypomniał prezes koła nr 43 i wiceprezes ZG SKMP ONZ Artur Artecki.

Rok 2023 jest bogaty w jubileusze. To 70 rocznica udziału Polaków w misjach poza granicami państwa, półwiecze służby w misjach pokojowych ONZ, 35 rocznica uhonorowania Pokojową Nagrodą Nobla Sił Pokojowych ONZ oraz 15-lecie istnienia koła nr 43 SKMP ONZ w Białej Podlaskiej.

Dzień Weterana stał się okazją do wspólnego spotkania i świętowania oraz podsumowania przeprowadzonych przez cały okres istnienia stowarzyszenia działań. To także moment refleksji i określenia kierunków dalszego działania. – Powinniśmy budować zaufanie i szacunek dla naszego stowarzyszenia, do weteranów, kombatantów, do Polski. Uczyć młodzież, przyszłość naszego narodu, patriotyzmu, poświęcenia i oddania. Dziś mamy być opoką dla młodych pokoleń prawości, szczerości, honoru i oddania Ojczyźnie – podkreślono podczas spotkania.

 

Galeria zdjęć z wydarzenia poniżej.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama