Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Miasto Międzyrzec Podlaski remontuje ul. Brzeską i Warszawską (film)

Na terenie Międzyrzeca Podlaskiego trwa realizacja dwóch drogowych zadań inwestycyjnych. Remont obejmuje ulice Brzeską i Warszawską. O postępach prac i przewidywanych rezultatach tych działań rozmawiamy z zastępcą burmistrza Pawłem Łysańczukiem.

Ulica Brzeska, jak stwierdza zastępca burmistrza miasta Międzyrzec Podlaski Paweł Łysańczuk, będzie wykonana „na bogato”. – Jest jedna z głównych ulic w mieście i doszliśmy do wniosku, że przynajmniej kilka przejść jest dosyć niebezpiecznych. Jeśli coś robimy, to robimy to kompleksowo, więc wszystkie przejścia będą doświetlone, aktywne i przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa, tym bardziej, że w dobie przepisów, kiedy to piesi mają pierwszeństwo na przejściu, to bardzo ważny aspekt

W ramach zadania zostały przebudowane chodniki i ścieżki rowerowe, pojawiła się nowa nawierzchnia asfaltowa. Na spory koszt tej inwestycji – ponad 5 mln zł (dofinansowanie 5,6 mln zł z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład) – ma wpływ m.in. znaczna ilość kostki brukowej. – Doszliśmy do wniosku, że skoro kostka ta ma ponad 20 lat, to przy zewnętrznym dofinansowaniu możemy ją śmiało wyremontować i będzie cieszyła nasze oczy na dłużej.

Tu nowa nawierzchnia powstaje na odcinku 2 km od skrzyżowania z ul.Warszawską przy sklepie Stokrotka do granicy miasta w stronę wyjazdu na Białą Podlaską. Powstanie 10 aktywnych przejść, pojawi się również radarowy wyświetlacz prędkości o zasięgu 250 metrów.

Więcej o remoncie ul. Brzeskiej – fotogaleria:
Międzyrzec Podlaski: Drogowe rewolucje we wschodniej części miasta (galeria) <<==>> LINK

Prace remontowe ulicy Warszawskiej potrwają do października 2023 r. W tym czasie zostanie przebudowany odcinek drogi począwszy od Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 do skrzyżowania z ulicą Brzeską. – To całkiem duży kawałek, bo ponad kilometr. Myślę, że ta nawierzchnia w wielu miejscach wymaga gruntownego remontu, w innych mniejszego, ale dzięki dofinansowaniu funduszu zewnętrznego możemy ją naprawić w całości – wyjaśnia nasz rozmówca. Wartość tej inwestycji to blisko 2,4 mln zł. – Liczyliśmy, że będzie trochę taniej, ale świat się zmienia, koszty idą w górę, ale mieścimy się w budżecie, więc jest dobrze.

Pojawi się tu jedno aktywne przejście dla pieszych.

Więcej o remoncie ul. Warszawskiej:
Nowa nawierzchnia i chodniki. Ulicę Warszawską czeka remont <<==>> LINK

W Międzyrzecu Podlaskim trwa również budowa ulicy, która połączy ul. Wyszyńskiego z ul. Brzeską i usprawni ruch dla mieszkańców dużego osiedla wielorodzinnego.  – To osiedle generuje bardzo duży ruch, a do tej pory był na nie tylko jeden wjazd. Myślę, że teraz wszystkim mieszkańcom będzie dużo wygodniej – podsumowuje Paweł Łysańczuk.

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk / Anna Ostapiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama