Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Nurkowie i kajakarze posprzątali dno Krzny w Białej Podlaskiej (film) (galeria)

W Białej Podlaskiej odbyła się pierwsza akcja sprzątania dna Krzny, na którą w dniu 13 maja zaprosiła Akademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II. Wydarzenie ma wpływ nie tylko na zwiększanie świadomości ochrony środowiska, ale to również forma popularyzacji nurkowania, kajakarstwa i ratownictwa wodnego.

To pierwsza akcja czyszczenia dna rzeki, w której biorą udział studenci ABNS z kierunku Bezpieczeństwo narodowe, specjalność Bezpieczeństwo narodowe w środowisku wodnym oraz kierunku Turystyka i rekreacja.

Akcja ma służyć uświadamianiu ludzi, żebyśmy dbali o nasze środowisko. Upowszechnia również formę ruchu, jaką jest nurkowanie i kajakarstwo. Chcemy posprzątać Krznę na dnie, bo wszyscy sprzątają na brzegach i wokół rzeki. Krzna jest pierwszy raz czyszczona na obszarze miasta – wyjaśnia nauczyciel akademicki ABNS w Białej Podlaskiej Michał Sroka, instruktor nurkowania, którego spotykamy podczas nurkowania w Krznie. W czyszczeniu dna rzek bierze udział już od wielu lat. – Pierwsze sprzątania były na Mazurach, skąd pochodzę, na rzece Krutyni. Dziś przyjechali również goście z Mazur, z Mazury Diving, z miejscowości Wejsuny.

W trakcie sprzątania rzeki wyłowiono m.in. znak drogowy, butelki, folie i plastiki. Śmieci nie brakuje, co nie świadczy najlepiej o zachowaniu ludzi.

Mam nadzieję, że to będzie akcja cykliczna, chciałbym ją połączyć z pływaniem na „byle czym”. Gdyby udało się coś takiego zorganizować w Białej Podlaskiej, gdyby ktoś coś zrobił i popłynął na byle czym, to byłoby na pewno i śmiesznie i fajnie – przybliża plany nasz rozmówca.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Ryszard Bujan
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama