Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Warsztaty ceramiczne we Wspólnym Świecie (galeria)

Dzieci z Przedszkola im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach brały udział w warsztatach ceramicznych organizowanych przez Stowarzyszenie Pomocy Młodzieży i Dzieciom Autystycznym oraz Młodzieży i Dzieciom o pokrewnych zaburzeniach WSPÓLNY ŚWIAT.

Przedszkolaki miały okazję rozwijać zdolności artystyczne pod okiem specjalistów, którzy dysponują ogromną wiedzą i doświadczeniem. Są to osoby na co dzień pracujące z dziećmi, otwarte na ich potrzeby i podążające za ich zainteresowaniami. Panie zadbały o to, aby dzieci były zadowolone z zajęć ale również zdobyły w ich trakcie cenne umiejętności. Owocem pracy dzieci są wazony pięknych kwiatów oraz serduszkowe zawieszki, które idealnie sprawdzą się z okazji zbliżającego się Święta Wszystkich Mam. Efektów pracy nie możemy niestety dzisiaj pokazać… to niespodzianka dla naszych mam!

Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Rozwija wyobraźnię, twórcze myślenie a także zdolności manualne. Zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie przygotowuje rękę dziecka do nauki pisania. Dodatkowo jest wspaniałą zabawą i sprawia dzieciom frajdę!

Pracownia Ceramiczna Wspólnego Świata jest doskonałym miejscem ekspresji twórczej. Wyposażona we wszystkie niezbędne sprzęty umożliwia popularyzację tradycji i rzemiosła ludowego. Najważniejsze jednak, że warsztaty prowadzą osoby z pasją. Pani Małgorzata Tymoszuk – prowadząca warsztaty, jest wspaniałym tego przykładem. Oprócz pasji ma ogromne pokłady energii a zarazem cierpliwości do swoich uczniów. Zmysł estetyczny dopina wszystko, tworząc połączenie idealne!

Przedszkolaki były doskonale za opiekowane przez zespół Pani Gosi, Panią Patrycję Szymańską i Panią Danutę Grzeszczyk.

Przedszkolaki z Rakowisk miały tego dnia więcej atrakcji. Wychodząc naprzeciw potrzebom grupy, zostaliśmy zaproszeni również na zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem specjalistycznych pomocy dydaktycznych, używanych stricte do pracy z dziećmi z autyzmem. Dzięki temu nasze przedszkolaki mogły poznać jak odczuwają, doświadczają, uczą się ich koledzy i koleżanki ze Wspólnego Świata. Pani Katarzyna Sobolewska sprawiła, że dzieci chętnie brały udział w zajęciach, były zainteresowane i mogły doświadczać wieloma zmysłami.

Ale to nie wszystko! Tego dnia grupa Skrzatów mogła również obejrzeć seans filmowy w prawdziwym kinie! To już przeszło oczekiwania przedszkolaków. Były zachwycone wybranym repertuarem i wyglądem Sali kinowej.
Spędziliśmy czas tak atrakcyjnie, że mamy nadzieję, że uda nam się to jeszcze powtórzyć.

 

materiał: Przedszkole im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach
tekst i zdjęcia: Karolina Malczuk, Przedszkole im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama