Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Strażacy OSP Łomazy zaprosili na dzień otwarty jednostki (film) (galeria)

Jeśli ktoś miał chęć zajrzeć w niemal każdy kąt strażackiej remizy, wsiąść do samochodu ratowniczo-gaśniczego, założyć na siebie elementy ochronnych kombinezonów służących do różnych działań i akcji, "ugasić" pożar lub po prostu spędzić ciekawie czas, to właśnie z taką ofertą wyszła w niedzielne popołudnie jednostka OSP Łomazy, która zorganizowała w swojej strażnicy dzień otwarty.

7 maja przy strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomazach zaroiło się od osób ciekawych tego, jak na co dzień wygląda praca strażaka ochotnika. Tego dnia można było oglądać pomieszczenia remizy i jej wyposażenie, a dodatkowo choć na chwilę poczuć się strażakiem. Druhowie prezentowali swoje umundurowanie, kombinezony, pojazdy i sprzęt, którego używają w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Możliwość wcielenia się w rolę strażaka spodobała się przede wszystkim najmłodszym, którzy niejednokrotnie marzą, by zostać takim samym bohaterem jak ich tata lub dziadek. Ale wśród atrakcji zaoferowanych przez jednostkę coś ciekawego znaleźli dla siebie również starsi.

Na miejscu można było obejrzeć z bliska, a nawet wziąć udział w pokazie pierwszej pomocy, użyć strażackich węży, przyjrzeć się z bliska sprzętowi hydraulicznemu i zasiąść za kierownicą samochodów.

Nie zabrakło również przysmaków z grilla.

Galeria zdjęć poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Łomazy
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama