Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

„Bez was nie możemy istnieć…”. Strażacy gminy Międzyrzec Podlaski obchodzili uroczyście swoje święto (film) (galeria)

4 maja strażacy z terenu gminy Międzyrzec Podlaski wspólnie obchodzili swoje święto gromadząc się na mszy świętej w ich intencji oraz na integracyjnym spotkaniu w remizie OSP w Rzeczycy.

Uroczysta msza święta w intencji strażaków i ich rodzin została odprawiona w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim, po czym strażacy udali się do remizy OSP w Rzeczycy, gdzie miała miejsce dalsza część spotkania.

Wspólnie spędzony czas pozwolił podsumować dotychczasową działalność, a przede wszystkim dał kolejną okazję do złożenia życzeń, gratulacji i podziękowania za ofiarną służbę, zarówno samym druhom, jak i ich rodzinom. – Jesteście potrzebni tej gminie, jestem z was dumny – podkreślił wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz witając przybyłych do Rzeczycy. – Bez was tak naprawdę nie możemy istnieć – dodał zastępca dowódcy JRG Międzyrzec Podlaski Paweł Jakubowicz.

Do życzeń i podziękowań przyłączyły się m.in. dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Monika Swórska oraz dyrektor Przedszkola Aneta Pawłowska. Słowa uznania do strażaków skierował również poseł na Sejm RP Dariusz Stefaniuk. – Składam wam, strażacy ochotnicy, wielkie podziękowania. Wszyscy jako społeczeństwo jesteśmy wam wdzięczni, bo to wy narażacie swoje życie i zdrowie dla innych. Nie ma piękniejszej postawy altruistycznej – podkreślił. Przypomniał również o wieloletnim wsparciu władz rządzących, które nakierowane jest na jednostki OSP i PSP. – Staramy się, by jak najwięcej wspomóc OSP i PSP. Od 2016 r. do OSP wpłynęło około 3000 samochodów. W tym roku będzie to rekordowa liczba. Będzie też dodatkowy sprzęt. Wspieramy również MDP. W zeszłym roku to było 25 mln zł, w tym 40 mln zł, a z zapowiedzi premiera wiemy, że w następnym będzie jeszcze więcej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Krzysztof Lewczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama