Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Przygotuj się do odbioru

Odbiór mieszkania od dewelopera to ważny moment dla każdego nabywcy. Przede wszystkim, warto przygotować się na ten dzień. Sporządź listę rzeczy, które chciałbyś sprawdzić, tak aby podczas odbioru nie pominąć żadnych istotnych szczegółów. Pamiętaj, że odbiór mieszkania to także okazja do zgłoszenia ewentualnych usterek i braków.

Zapoznaj się z projektem budynku i dokumentacją techniczną

Przed odbiorem mieszkania, warto zapoznać się z projektem budynku oraz dokumentacją techniczną. Dzięki temu będziesz mógł porównać, czy wykonane prace odpowiadają ustaleniom. Sprawdź także, czy deweloper dopełnił wszelkich formalności związanych z pozwoleniem na użytkowanie.

Zwróć uwagę na jakość wykończenia

Jakość wykończenia to jeden z aspektów, na które warto zwrócić uwagę podczas odbioru mieszkania od dewelopera. Sprawdź, czy wszystkie elementy są dobrze zamontowane, czy ściany są równo pomalowane, a podłogi dobrze wyłożone. Upewnij się również, czy instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i grzewcze działają prawidłowo.

Sprawdź działanie drzwi i okien

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie działania drzwi i okien. Upewnij się, że wszystkie drzwi działają sprawnie, a zamki są solidne. Okna powinny być szczelne i łatwo się otwierać oraz zamykać. Sprawdź również, czy w ramach okien nie ma żadnych uszkodzeń.

Zweryfikuj usterki i braki

Podczas odbioru mieszkania, niezbędne jest sprawdzenie wszelkich usterek i braków. Jeśli zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości, zgłoś je deweloperowi. Im wcześniej to zrobisz, tym większa szansa na szybkie ich usunięcie.

Sprawdź działanie instalacji

Podczas odbioru mieszkania, konieczne jest sprawdzenie działania instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i grzewczej. Upewnij się, że wszystkie urządzenia działają prawidłowo, a instalacje są wykonane zgodnie z normami.

Zwróć uwagę na przestrzeń wspólną

W trakcie odbioru mieszkania, warto zwrócić uwagę również na przestrzeń wspólną. Sprawdź, czy klatka schodowa, winda, czy tereny zielone są dobrze utrzymane i zgodne z ustaleniami zawartymi w umowie. Upewnij się również, czy dostęp do budynku i parkingów jest odpowiednio zabezpieczony.

Sporządź protokół odbioru mieszkania

Ważnym elementem odbioru mieszkania od dewelopera jest sporządzenie protokołu odbioru. W protokole zapisz wszystkie zaobserwowane usterki i braki. Zgłoś je deweloperowi i ustal termin ich usunięcia. Pamiętaj, że podpisując protokół, potwierdzasz zgodność mieszkania z umową, więc warto dokładnie go przeanalizować.

Upewnij się, że posiadasz wszystkie klucze i dokumenty

Przed opuszczeniem mieszkania, upewnij się, że otrzymałeś wszystkie klucze oraz niezbędne dokumenty, takie jak certyfikaty gwarancyjne czy instrukcje obsługi urządzeń. To ważne, aby w przyszłości uniknąć problemów związanych z dostępem do mieszkania czy serwisem urządzeń.

Poinformuj dewelopera o ewentualnych dodatkowych ustaleniach

Jeśli podczas odbioru mieszkania ustalono dodatkowe kwestie z deweloperem, upewnij się, że zostały one uwzględnione w umowie czy protokole odbioru. Dzięki temu unikniesz nieporozumień w przyszłości.

Podsumowując, odbiór mieszkania od dewelopera to istotny moment dla nabywcy. Warto przygotować się do niego odpowiednio, zwracając uwagę na jakość wykonania, działanie instalacji, czy przestrzeń wspólną. Pamiętaj również o sporządzeniu protokołu odbioru oraz zgłaszaniu ewentualnych usterek. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twoje nowe mieszkanie spełnia wszystkie oczekiwania.

Więcej o odbiorze technicznym przeczytasz tutaj: https://pewnylokal.pl/odbior-mieszkania-od-dewelopera

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama