Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Igrzyska strzeleckie i pokazy wojskowe w ZST w Międzyrzecu Podlaskim (film) (galeria)

Zespół Szkół Technicznych w Międzyrzecu Podlaskim przez jeden wcielił się w rolę szkoły wojskowej i poligonu. W placówce w dniu 25 kwietnia odbył się powiatowy finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady w strzelectwie, a dodatkowo miały miejsce pokazy sprzętu i wyposażenia wojskowego.

W powiatowym finale Igrzysk wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i średnich, którzy zmierzyli się w strzelaniu indywidualnym z broni pneumatycznej i rywalizowali o puchar starosty bialskiego. Organizatorem zawodów jest Bialski Szkolny Związek Sportowy.

Imprezie strzeleckiej towarzyszyło wiele ciekawych atrakcji, o które zadbała społeczność ZST w Międzyrzecu Podlaskim. Pokazy umundurowania i wyposażenia oraz ofertę rekrutacyjną zaprezentowali tego dnia przedstawiciele Wojskowej Akademii Technicznej, Wojskowego Centrum Rekrutacji, Wojsk Obrony terytorialnej i bialskiego garnizonu 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. Tadeusza Buka.

Te zawody odbywają się po raz kolejny i są coraz bardziej atrakcyjne. W tym roku zdecydowanie podniosła tę atrakcyjność obecność wojska. Za naszą granicą trwa konflikt, mam nadzieję, że młodzież nie będzie musiała korzystać z tych umiejętności, ale dobrze, że nie będą się bali broni – stwierdził wicestarosta bialski Janusz Skólimowski.

Zawody odbyły się na strzelnicy sportowej, która powstała w 2018 r. z inicjatywy Mariusza Matysiuka i Międzyrzeckiego Stowarzyszenia Kolekcjonerów i Miłośników Broni. Warto dodać, że obecne zmagania zostały wliczone w poczet powiatowego etapu klasyfikacji generalnej i uczestnicy walczyli o ważne dla nich punkty. – Jestem pomysłodawcą i realizatorem tego, dziękuję również Stasiowi Polaczukowi, który mi w tym wszystkim pomógł – wyjaśnił nauczyciel wychowania fizycznego Mariusz Matysiuk.

Wyniki zawodów:
Powiatowe zawody strzeleckie w Międzyrzecu Podlaskim (galeria) <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Powiat Bialski / Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama