Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wielkie sprzątanie Sławacinka Starego (galeria)

Sławacinek Stary może się już poszczycić porządkiem na poboczach ulic i terenach zielonych. Miejscowa społeczność, chcąc uczcić Dzień Ziemi jak należy, zorganizowała w dniu 22 kwietnia akcję pod hasłem "Wielkie sprzątanie Sławacinka Starego", podczas której zebrane w okolicy śmieci trafiły tam, gdzie jest ich miejsce, czyli w worki.

Za organizację wydarzenia odpowiadali wspólnie sołtys i rada sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna, Stowarzyszenie Ad-Astra i Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Biała Podlaska. Worki zostały zakupione z funduszy własnych, natomiast rękawice dostarczył sponsor akcji. Na szczególne podkreślenie zasługuje liczny udział dzieci i młodzieży, co cieszy i daje nadzieję na to, że świadomość ekologiczna jest żywa i interesuje młode pokolenie.

Wielkie sprzątanie odbyło się w tej miejscowości po raz pierwszy w kadencji nowej pani sołtys, która zarządza Sławacinkiem Starym od 10 marca br. – Dzisiaj jest Dzień Ziemi. To odpowiedni dzień, żeby wyjść i po niej pochodzić. Są tu młodsi i starsi, a taka integracja jest potrzebna, nawet konieczna, ponieważ dzisiaj każdy pozamykał się w domu. Chcemy wspólnie spędzić trochę czasu, pobyć ze sobą. Starsi potrzebują młodszych, a młodsi potrzebują starszych. To jest nieodzowne, tak powinno być – stwierdza sołtys Agata Sołtan.

Choć Sławacinek Stary na co dzień jest czystą miejscowością, to jednak, jak każda inna, kryje też i ciemniejszą stronę beztroski niektórych mieszkańców lub osób przez nią przejeżdżających. Śmieci na poboczach były i udało się ich zebrać niemałą ilość. Uczestnicy akcji przemaszerowali przez swoją miejscowość, posprzątali tereny przydrożne, również nad rzeką i osiedle za lokalną kaplicą. Rezultat: worki pełne drobnych śmieci, opony, liczne butelki, plastikowe wiadra… Słowem – wszystko to, co leżeć na ziemi nie powinno.

 

materiał: Radio Biper Gmina Biała Podlaska / Justyna Szczepaniuk
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk / Justyna Szczepaniuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama