Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Sprzątali „Las wokół nas” z Ponową (galeria)

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku łowieckiego w Białej Podlaskiej oraz Bialskie Towarzystwo Łowieckie "Ponowa" Koło nr 18 w Białej Podlaskiej zaprosili wolontariuszy i eco-mieszkańców do udziału w akcji "Sprzątamy las wokół nas", która została przeprowadzona w dniu 22 kwietnia w obwodzie nr 36 obejmującym miejscowości Tuczna, Huszcza, Wiski i Bokinka Królewska. Wkrótce relacja filmowa z tego wydarzenia.

To już trzecia edycja akcji, do której przyłączyli się licznie mieszkańcy wyżej wymienionych terenów. – Mamy pięć obwodów i co roku sprzątamy jeden z nich. To forma podziękowania matce naturze za to piękno, a chcemy, żeby była jeszcze piękniejsza – wyjaśnił Maciej Bieliński z Bialskiego Towarzystwa Łowieckiego „Ponowa”.

W ubiegłym roku w akcji brały udział trzy powiaty, pięć nadleśnictwa, dwadzieścia pięć kół łowieckich. Posprzątano wówczas dwadzieścia osiem obwodów łowieckich, a do wspólnego działania przyłączyło się 434 osób. Efekt to dwadzieścia dwie przyczepy ciągnikowe śmieci – trzysta dwadzieścia trzy 100-litrowe worki. – W tym roku biorą udział cztery powiaty, siedem nadleśnictw, trzydzieści dwa koła, a sprzątanych będzie łącznie trzydzieści sześć obwodów. Do akcji włączyli się pracownicy Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu, uczniowie szkół, koła gospodyń wiejskich i ochotnicze straże pożarne – przybliżył szczegóły łowczy okręgowy Sebastian Santus.

Odwiedziliśmy sprzątających w Hrudzie, Huszczy i Tucznej. – Mamy tu czterdzieści osób, a do dyspozycji worki, rękawice, przyczepki, samochody i chęć do pracy – mówił Andrzej Czerw z „Ponowy”, którego spotkaliśmy w Huszczy.

W Tucznej mieliśmy przyjemność towarzyszyć sprzątającym okolicę uczniom i nauczycielom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tucznej. – Nasza szkoła bardzo często uczestniczy w różnego rodzaju akcjach ekologicznych, w tym tygodniu sadziliśmy las z Nadleśnictwem Chotyłów. Dzisiaj bierzemy udział w akcji sprzątania świata razem z Kołem Łowieckim „Ogar” z Białej Podlaskiej. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w tego typu akcjach, chętnie zbierają śmieci – wyjaśnia nauczyciel Renata Miciuk.

Te śmieci stwarzają zagrożenie dla lasu – podkreśla Jerzy Jakubiuk z KŁ „Ogar”, wyjaśniając, że zwłaszcza w upalne dni może dojść do pożaru. Akcja przeprowadzona przez myśliwych to nie tylko działania eco, ale również przeciwdziałanie wielu niebezpiecznym sytuacjom, do jakich może dojść w wyniku ludzkiej bezmyślności i beztroski.

Każde środowisko, które przyczynia się do tego, że nasze otoczenie staje się coraz piękniejsze, jest godne pochwały – dodaje wiceprezydent miasta Biała Podlaska Maciej Buczyński, który również przyłączył się do akcji, po to, jak podkreśla, by uhonorować działania samych myśliwych.

 

materiał: Radio Biper
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

 

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama