Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Operacja Czysta Rzeka w gminie Łomazy (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 29 kwietnia 2023
, godz. 10:00
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka, Gmina Łomazy, Łomaskie Stowarzyszenie Rozwoju, Zespół Szkół w Łomazach, 1 Drużyna Harcerska w Łomazach we współpracy z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym Komunalnik Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej zapraszają do udziału w sprzątaniu rzeki Zielawy oraz jej okolicy w ramach ogólnopolskiej akcji Operacja Czysta Rzeka.

Tegoroczne wydarzenie, jak podają Organizatorzy, ma za zadanie: „Po raz piąty spotkamy się, żeby posprzątać cenne dla ekosystemu i lokalnych społeczności tereny zielone. Jeśli dobro przyrody i krajobrazu leży Ci na sercu, a widząc śmieci, wołasz o pomstę do nieba, dołącz do nas! Wspólnie możemy zrobić coś dobrego dla świata i nas samych.”.

Do akcji przyłącza się stowarzyszenie ze Studzianki z Gminą Łomazy, Zespół Placówek Oświatowych w Łomach oraz harcerze. W tym roku będzie ona skupiona na rzekach Zielawa, Żarnica, Lutnia i Grabarka oraz drogach prowadzących do tych akwenów wodnych. Co roku, niestety, obserwujemy nagromadzenie licznej ilości różnego rodzaju śmieci w korycie rzeki, jak i na brzegach. W oparciu o wolontariuszy zamierzamy posprzątać rzeki na obszarze gminy Łomazy zarówno z kajaka, jak i pieszo. W tym celu powstał sztab w Studziance, który będzie koordynował całe przedsięwzięcie.

Zachęcamy i zapraszamy do udziału w tej niezwykłej akcji wolontariuszy, którzy mogą zgłaszać się telefonicznie 501 266 672, e-mail: stowarzyszeniestudzianka@tlen.pl lub poprzez media społecznościowe. Osoby nieletnie powinny posiadać zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Grupy spotykają się 29 kwietnia 2023 roku wg porządku:

1. Godz. 10:00 grupa Łomazy Park Jagielloński przy scenie.

2. Godz. 11:00 grupa Studzianka przy moście na rzece Zielawa na Łomazy w pobliżu muralu kajakowego.

Całe przedsięwzięcie organizuje wydawca magazynu „Kraina Bugu”. Sztab Główny znajduje się w Łosicach. Akcja opiera się o Sztaby Lokalne, które zgłaszają się do akcji na zasadach wolontariatu.

Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć na stronie https://operacjarzeka.pl

materiał: Gmina Łomazy
zdjęcia i zdjęcia: Łukasz Węda Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka i Gmina Łomazy
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama