Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Dzień otwarty Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej (film)

Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej zlokalizowane przy ul. Terebelskiej 80 w Białej Podlaskiej zorganizowało w dniu 18 kwietnia dzień otwarty, podczas którego zaprezentowało swoją ofertę skierowaną do osób mających trudności z odnalezieniem się na rynku pracy.

Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej to jednostka zajmująca się integracją społeczna i zawodową osób, które z różnych przyczyn mają trudności z odnalezieniem się na rynku pracy. Uczestnikiem mogą być mieszkańcy Biała Podlaska, osoby długotrwale bezrobotne, dysfunkcyjne – wyjaśnia zastępca kierownika CIS Irena Paszkiewicz.

Uczestnicy CIS mogą skorzystać z oferty zajęć prowadzonych w ramach:
– sekcji finansowej – można się tu nauczyć podstaw pracy biurowej i księgowości, a także umiejętności poruszania się na bialskim rynku pracy i nawiązywania kontaktów
– sekcji mydlarstwa i rękodzieła – wytwarzane są tu obecnie mydła i świece
– sekcji gastronomicznej – przygotowanie i wydanie posiłków osobom, które nie mogą sobie tego posiłku zapewnić samodzielnie, rocznie to ok. 17 tys. posiłków; usługi gastronomiczne i cateringowe
– sekcji remontowo – ogrodniczej – uczestnicy nabywają umiejętności malowania, ogrodnicze, wykonują drobne remonty
– sekcji opiekuńczej dla osób starszych

Mamy starzejące się społeczeństwo, z dnia na dzień widać coraz większe zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze dla osób starszych. Nie jest to łatwy kawałek chleba, a osoby pracujące w tym dziale wykonują naprawdę dobrą pracę – stwierdza główny księgowy CIS Marcin Kilisiński. Instytucja współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. – Nawiązaliśmy w tym roku współpracę w zakresie angażowania podopiecznych GOPS, którzy przychodzą do nas na zajęcia – dodaje Irena Paszkiewicz.

Pracownicy CIS chętnie podejmą współpracę z przedsiębiorcami, ponieważ, jak podkreślają, poznanie przez nich przyszłych pracowników jest bardzo istotną kwestią. Apelują również o otwartość na podopiecznych CIS, którzy dokładają wszelkich starań, by stać się dobrymi pracownikami, a część z nich z powodzeniem podjęło już pracę w instytucjach na terenie miasta Biała Podlaska.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

 

 

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama