Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

W Janowie Podlaskim trwa budowa wymarzonej hali sportowej (film)

Przy Zespole Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim powstaje długo wyczekiwana, robiąca naprawdę duże wrażenie, hala sportowa, której budowa możliwa była dzięki znacznemu dofinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład. O inwestycji rozmawiamy ze starostą bialskim Mariuszem Filipiukiem, dyrektorem placówki Jarosławem Dubiszem oraz wykonawcą inwestycji Mateuszem Treską.

Szkoła w Janowie Podlaskim była ostatnią naszą szkołą, która nie miała hali sportowej. Udało się przygotować dobry wniosek i otrzymaliśmy dofinansowanie do tego zadania. Wartość całej inwestycji to ponad 6 mln złotych, z czego blisko 4,9 mln to dofinansowanie, a 1,1 mln zł to wkład własny Powiatu Bialskiego. Prace przebiegają bardzo sprawnie, do końca roku planujemy zakończyć tę inwestycję – przybliża szczegóły starosta bialski Mariusz Filipiuk, z którym spotykamy się na placu budowy.

Termin budowy hali przesunął się o trzy miesiące, co ma związek z badaniami wykopaliskowymi na terenie placu budowy. Przypomnijmy, w sierpniu ubiegłego roku natrafiono tu na imponujący zbiór zabytkowych przedmiotów, które finalnie zostały zdeponowane w Muzeum Południowego Podlasia, wśród nich patera Maksymiliana II. – To historyczne pozytywne informacje, ale dla każdego budowlańca to bardzo duże problemy i opóźnienia w dalszej pracy – stwierdza Mateusz Treska z firmy Tres-Bud. Firma rozpoczęła budowę w czerwcu 2022 r. – Aktualnie kończymy elewację zewnętrzną oraz tynki wewnętrzne, przymierzamy się do lania posadzek.

Powstająca hala ma wielkość 40 x 20 metrów, wysokość w kalenicy 11 metrów. W hali znajdą się boiska do piłki siatkowej, ręcznej i koszykówki, również siłownia. Znajdą tu dla siebie przestrzeń także zawodnicy Taekwon-do.

Od wielu lat już młodzież janowskiej szkoły oczekuje hali z prawdziwego zdarzenia. Pomimo wielu sukcesów sportowych przygotowania zawsze odbywały się w szczególnie trudnych warunkach – przypomina dyrektor Zespołu Szkół w Janowie Jarosław Dubisz.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z placu budowy.

 

materiał: Radio Biper Powiat Bialski / Gmina Janów Podlaski
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama