Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Areszty dla włamywaczy i pasera!

Do aresztu trafili dwaj mężczyźni w wieku 33-42 lat podejrzani o włamanie i kradzież. Młodszy z nich odpowie w warunkach recydywy. Do aresztu trafił również 43-latek podejrzany o paserstwo. Zabezpieczyliśmy u niego 1200 porcji dealerskich amfetaminy. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku 33-latka może ona zostać zwiększona o połowę.

Do włamania doszło w miniony weekend na terenie Białej Podlaskiej. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawcy skradli należący do niego sprzęt wędkarski. Łupem amatorów cudzego mienia padł między innymi ponton z silnikiem i wartościowe wędki. Wartość strat oszacował na kwotę niemal ponad 12 tys. zł. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy.

Szybko ustalili personalia mężczyzn podejrzanych o ten czyn. Okazało się, że są to dwaj bialczanie w wieku 33-42 lat. Podczas przeszukania ich samochodów policjanci ujawnili cześć skradzionych rzeczy. Dodatkowo starszy z mężczyzn odpowie za kierowanie autem pod wpływem środka odurzającego oraz jego posiadanie a także udzielanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna podejrzany jest również o to, że wykorzystując uzależnienie 33-latka polecił mu dokonanie włamania.

Funkcjonariusze ustalili też pasera i odzyskali skradzione przedmioty. 43-latek podejrzany o ten czyn odpowie też za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Policjanci zabezpieczyli u niego amfetaminę, która wystarczyłaby do sporządzenia ponad 1200 porcji dealerskich tych narkotyków, a także niewielkie ilości marihuany i haszyszu. Mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. 33-latek odpowiadał w warunkach recydywy. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku 33-latka może ona zostać zwiększona o połowę.

Przed weekendem Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec całej trójki najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama