Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wspólna przedświąteczna integracja przy palmach. Odwiedziliśmy Koło Gospodyń Wiejskich w Ciciborze Dużym (film) (galeria)

Przedświąteczne przygotowania to świetna okazja do integracyjnego spotkania i wymiany doświadczeń. Członkowie nowego Koła Gospodyń Wiejskich w Ciciborze Dużym spotykają się, by wspólnie tworzyć palmy wielkanocne. Środki z ich sprzedaży będą wsparciem dla zaplanowanych na przyszłość działań.

Koło Gospodyń Wiejskich w Ciciborze Dużym to świeżo powstała organizacja, która swoje działania rozpoczęła od tworzenia palm wielkanocnych. Blisko trzy lata trwały przygotowania do zawiązania koła, w końcu udało się je sformalizować. Dwadzieścia pań działa prężnie na co dzień, natomiast przy wiciu palm spotkało się blisko czterdzieści osób. – Będziemy dążyć do tego, by nasze koło się rozwijało, żeby było jak najlepiej, jak w rodzinie, żebyśmy mogli się tutaj czuć dobrze. Tak, aby nikt nie poczuł się, że jest lepszy czy gorszy, bo jesteśmy wszyscy tacy sami – mówiła przewodnicząca KGW w Ciciborze Dużym Anna Mielnicka składając świąteczne życzenia członkom organizacji.

Jak wiadomo, funkcjonowanie bez środków finansowych nie jest łatwe, więc ambitni członkowie KGW wzięli się za robotę i podczas kilku spotkań stworzyli kilkadziesiąt palm wielkanocnych, których sprzedaż przysłuży się ich działalności. Już podczas pierwszego wieczornego spotkania powstało 28 ozdób. – Tak nam dobrze szło, że te palmy same rosły – stwierdza liderka. – W przyszłym roku już przez całą zimę zaczniemy robić kwiatki, żeby przed Wielkanocą już tylko składać palmy.

Zrobienie palmy to w ich ocenie łatwa i przyjemna praca. Baza to trzy-pięć gałązek bazi, do tego zielony bukszpan, cis, barwinek i wykonane wcześniej własnoręcznie kwiatki. – Każdy robi, jak umie, nie prześcigamy się, że to musi być najpiękniejsze – zauważa Anna Mielnicka. – Na początku jest trudno, ale potem każda następna palma idzie już szybciej – dodaje jej zastępca Dorota Bonik.

Spotkaniu towarzyszył świąteczny poczęstunek.

 

materiał: Radio Biper Gmina Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama