Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Ulica Sarnia. Chodnik. Dywanik asfaltowy. Łącznik pieszy do ulicy Grzybowej (galeria)

Kolejna ulica w mieście której bialski magistrat zlecił Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z kosztorysami inwestorskimi dotyczącymi budowy. Ulica Sarnia. Sukcesywnie powstają nowe drogi na Osiedlu Pieńki i Grzybowa. Sarnią wyróżni to, że wybudowany zostanie przy niej chodnik po parzystej stronie numeracji posesji. W zakres budowy ulicy wejdzie również budowa pieszo-rowerowego łącznika - przesmyk - z Sarniej w Grzybową. Po stronie nieparzystej zaplanowano pas zieleni.

Ofertę na realizację zadania złożyły firmy: Projektowanie i Nadzór Dariusz Borowski z Białej Podlaskiej oraz INBUD CONTROL Kontrola i Obsługa Inwestycji Budowlanych Spółka Jawna Wójcik Paweł i Wójcik Daniel z Białej Podlaskiej. Miasto Biała Podlaska na opracowanie dokumentacji projektowej ulicy zabezpieczyło kwotę 65 tys zł.

Ulica Sarnia
Miasto Biała Podlaska przygotowuje dokumentację pod budowę ul. Sarniej – do realizacji wyznaczono odcinek od skrzyżowania z ul. Borowikową do posesji nr 1, o długości około 390 m (skrzyżowanie z ul. Jastrzębią wyłączone z opracowania wg. projektu ul. Jastrzębiej).

Ulica Sarnia to droga gminna nr 100608L klasy D. Planowana jest budowa jezdni o szerokości do 5,0 m obramowanej. Ulica otrzyma jednostronny chodnik oraz zjazdy na w/w odcinku ulicy do przyległych posesji. Dodatkowo zaplanowano budowę odwodnienia. Podczas prac drogowcy wybudują i przebudują kolidujące sieci uzbrojenia terenu: sieci i urządzeń elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych, gazowych oraz wodno-kanalizacyjnych (sieć wodociągowa z przyłączami i kanał sanitarny).

Harmonogram prac:
Trwa wybór firmy która opracuje dokumentację projektową. Prace nad projektem trwać mają nie dłużej jak 8 miesięcy. Budowa ulicy Sarniej może wejść do budżetu Miasta Biała Podlaska w dział realizacji w roku 2024.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
grafika: materiały zamówienia
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama