Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Odbyły się warsztaty ekologiczne pod hasłem „Czysty świat tego nam brak” w OHP w Roskoszy

W Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy w ramach pierwszego dnia wiosny odbyły się warsztaty ekologiczne pod hasłem „Czysty świat tego nam brak”. Warsztaty zorganizowane zostały przez młodzież biorącą udział w projekcie zagranicznych staży zawodowych, wspólnie z Kołem Naukowym Akademii Bialskiej: „Klub Pedagoga”.

Celem podjętych działań było przybliżenie uczestnikom idei czystego świata zarówno tego który nas bezpośrednio otacza jak również zawartego z cyberprzestrzeni.

W czasie spotkania przeprowadzono praktyczne zajęcia z segregacji śmieci, omówiono naturalne metody oczyszczania powietrza i przekazano inf. o roślinach poprawiających jakość powietrza. Dodatkowo ze względu na bardzo niski poziom wód gruntowych oraz ogromne susze w ostatnich latach poruszono również bardzo ważną kwestię, zrównoważonego korzystania przez ludzi z zasobów naturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki wodnej oraz porównano jak wygląda to w Polsce i za granicą. Na zakończenie młodzież wykonała „Lapbooka” dotyczącego ochrony środowiska oraz w ramach wiosennych porządków posprzątała teren parku przy ECKiW OHP w Roskoszy.

Celem warsztatów było kształtowanie świadomości i właściwych postaw ekologicznych młodzieży, odpowiedzialności za stan środowiska oraz przeniesienie dobrych praktyk
i wartości na otoczenie i grunt domowy uczestników.

Podjęte działania to wsparcie przygotowawcze zrealizowane zgodnie ze standardami jakości Erasmusa w ramach projektu zagranicznych staży zawodowych.

 

materiał: Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
tekst i zdjęcia: Katarzyna Bancarzewska sp. ds. realizacji programów Sekretariat Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama