Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kiedy warto skorzystać z porad doświadczonego kosmetologa?

Kosmetolog to specjalista posiadający szeroką wiedzę na temat budowy skóry i wszelkiego rodzaju zaburzeń z nią związanych. Jeśli stan naszej cery pozostawia wiele do życzenia, warto zdecydować się na konsultację u profesjonalisty. W czym pomoże kosmetolog?

Rozpoznanie typu cery

Jeśli regularnie powtarzane czynności pielęgnacyjne nie przynoszą oczekiwanego efektu, najprawdopodobniej używamy źle dobranych kosmetyków. Błędne wybory najczęściej biorą się z niewiedzy i niewłaściwej oceny typu cery. Odróżnienie poszczególnych jej rodzajów może okazać się bardzo problematyczne dla osób, które nie mają w tej materii większego doświadczenia. Tymczasem kosmetolog dysponuje nie tylko wiedzą, ale i specjalistycznym sprzętem, za pomocą którego może rozpoznać typ cery. Jednocześnie pomoże dobrać odpowiednie kosmetyki do codziennej pielęgnacji oraz sprawdzi, czy nasze rytuały poranne i wieczorne przebiegają dokładnie tak, jak powinny. Kosmetolog wyjaśni, jak dbać o skórę, mając na uwadze między innymi jej mikrobiom. Tym samym warto pamiętać, że nie specjalista ten nie jest lekarzem, zatem nie podejmuje się na przykład terapii zmian trądzikowych. Może jednak przeprowadzić zabiegi, które pozwolą zamaskować nieestetyczne blizny czy drobne zmiany.

Profesjonalne oczyszczanie skóry twarzy

Oczyszczanie naskórka to jeden z najważniejszych elementów codziennej pielęgnacji. Niemniej jednak kosmetyki przeznaczone do domowego użytku nie zawsze są w stanie poradzić sobie z dużymi zanieczyszczeniami. Skutki zaniedbań w kontekście oczyszczania również trudno wyeliminować na własną rękę. Tymczasem kosmetolog może przeprowadzić w pełni bezpieczne zabiegi, które mają na celu dogłębne oczyszczenie naskórka. Pozwoli to nie tylko na jego regenerację, lecz także ułatwi wchłanianie kosmetyków nawilżających. Profesjonalne oczyszczanie skóry twarzy warto wykonać okresowo, na przykład raz na pół roku. Koszt zabiegu nie jest wysoki, natomiast efekty, jakie daje, są znacznie lepsze od osiąganych w domowych warunkach.

Usuwanie drobnych zmian skórnych

Kosmetolog nie zajmuje się leczeniem zmian skórnych, jednak pomaga poradzić sobie z ich usuwaniem. Mowa przede wszystkim o przebarwieniach, drobnych zmarszczkach czy zmianach o charakterze trądzikowym. W gabinecie kosmetologicznym pozbędziemy się również nieestetyczny blizn. Wbrew pozorom nie potrzeba skalpela, aby przywrócić skórze promienisty wygląd. Wystarczające okazją się nieinwazyjne zabiegi, na przykład z zastosowaniem lasera czy ultradźwięków. Na usuwanie drobnych zmian skórnych nigdy nie jest za późno, jednak im szybciej zgłosimy się po pomoc, tym lepsze efekty osiągniemy.

Zabiegi o działaniu anti age

Skóra zaczyna starzeć się już w okolicach 25. roku życia, choć zmarszczki najczęściej nie są wtedy jeszcze mocno widoczne. Z czasem jednak przybierają na sile, przez co chętnie sięgamy po różnego rodzaju kosmetyki anti age. Tymczasem w gabinecie kosmetologa możemy przeprowadzić zabiegi, które pozwolą cieszyć się upragnionymi efektami w krótszym czasie. Wbrew pozorom dedykowane są one nie tylko kobietom dojrzałym – coraz częściej mówi się o konieczności ich wykonywania już po 30. roku życia. Doświadczony kosmetolog pomoże dobrać odpowiedni zabieg, mając na uwadze przede wszystkim potrzeby naszej skóry.

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama