Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Powiatowe nagrody kultury również dla stowarzyszeń

Podczas najbliższej sesji Rady Powiatu pod obrady przedstawiona zostanie uchwała zmieniająca dotychczasową treść uchwały w sprawie ustanowienia i przyznawania dorocznych nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury. W związku z tym, że stowarzyszenia nie mogą otrzymywać nagród w postaci środków pieniężnych, powiat zamierza rozwiązać to poprzez możliwość przyznawania nagród rzeczowych.

Rada Powiatu podejmie uchwałę o ustanowieniu i przyznawaniu dorocznych nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury podjął w 2009 roku. W nowej uchwale pojawia się zapis: „Nagrody są przyznawane łącznie: dyplom okolicznościowy i nagroda pieniężna lub rzeczowa w kwocie lub o wartości od 1.000 do 5.000 zł”. O wysokości nagród decydować ma Zarząd Powiatu w granicach środków przewidzianych w budżecie Powiatu Bialskiego.

Doroczne nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury mogą być przyznawane mieszkańcom powiatu bialskiego, osobom prawnym i innym podmiotom, mającym siedzibę na terenie powiatu bialskiego, na podstawie oceny całokształtu ich działalności lub osiągnięć o istotnym znaczeniu.

Mając na uwadze, że w/w nagrody mogą otrzymywać również osoby prawne i inne podmioty mające siedzibę na terenie powiatu Bialskiego (np. stowarzyszenia) nagrody dla tych podmiotów nie mogą stanowić nagrody finansowej (ze względu na rozliczenia podatkowe). Z uwagi na powyższe, dokonuje się zmiany, która umożliwi przyznanie również nagród rzeczowych, które swoją wartością będą się mieściły w przedziale od 1.000 do 5.000 zł. Powyższa zmiana pozwolić ma na jeszcze szersze wykorzystanie nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury.

Więcej o zaplanowanej na dzień 30 marca sesji i uchwałach Rady Powiatu:
57. sesja Rady Powiatu w Białej Podlaskiej (zaproszenie) <<==>> LINK

materiał: Powiat Bialski
tekst: Leszek Niedaleki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama