Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Ofensywa drogowa w gminie Kodeń: powstanie 18 km nowych nawierzchni (film) (galeria)

W najbliższym czasie na terenie gminy Kodeń zostanie wykonanych ok. 18 km dróg za kwotę 25 milinów złotych. O strategicznych inwestycjach, które znacząco poprawią komfort życia mieszkańców, rozmawiamy z wójtem Jerzym Trociem oraz sekretarzem gminy Mariuszem Zańko.

Z wójtem gminy Kodeń Jerzym Trociem spotykamy się na ulicy Spółdzielczej, która na chwilę obecną jest wielkim placem budowy. Prace budowlane w ramach gminnych inwestycji drogowych obejmują swoim zakresem również: odcinek 900 m w Elżbiecinie, ponad 4 km drogi Olszanki – Dobromyśl i nową drogę z Olszanek do Leniuszek. Łącznie to 6,8 mln zł.

To są takie inwestycje, na które mogliśmy otrzymać dofinansowanie. Mamy w tej chwili ogłoszone dwa przetargi, na które również mamy przeznaczone 12 mln zł. To droga z Kodnia do Dobromyśla i z Okczyna do Kostomłot. To są drogi powiatowe przy korzystnym 5% wkładzie, z czego my wnosimy 2,5% i tyle samo powiat. Zrobimy piękne drogi dla naszych mieszkańców – przybliża szczegóły wójt Jerzy Troć.

 

 

Więcej o inwestycjach drogowych:
Kodeń: Umowa na budowę i modernizację sześciu dróg została już podpisana <<==>> LINK

Kierowcy będą musieli okazać jeszcze trochę cierpliwości, ponieważ nie wszystkie inwestycje uda się zrealizować w tym roku, część z nich zostanie wykonana w roku 2024. – Myślę, że właśnie te, na które w tej chwili ogłosiliśmy przetarg. Wynika to z tego, że nie ma na dzień dzisiejszy wykonawców – tłumaczy włodarz.

Przy ul. Spółdzielczej powstaje ścieżka rowerowa i chodnik. To bardzo ważny element infrastruktury drogowej związanej m.in. ze szlakiem Green Velo. Dzięki dobrej współpracy z Zarządem Województwa Lubelskiego modernizacji ulegnie również odcinek 2 km drogi wojewódzkiej 816. – W związku z tym, że tu są bardzo duże problemy, jeżeli chodzi o odwodnienie, zarząd województwa pochylił się nad tym, jest ogłoszony przetarg. Mamy nadzieję, że znajdą się wykonawcy i na uroczystości będzie ta droga wyremontowana.

Część inwestycji możliwa jest do wykonania dzięki środkom funduszu wspierającego gminy popegeerowskie. Dzięki pozyskanym blisko 2 mln zł zostanie dokończony chodnik w Dobratyczach. – Również z tej kwoty zrobimy drogi osiedlowe i chodniki w osadzie PGR Kostomłoty.

Więcej o inwestycjach w ramach Polskiego Ładu:
Gmina Kodeń jednym z liderów pozyskiwania środków Polskiego Ładu <<==>> LINK

Ofensywa drogowa w gminie trwa. Ona jest skutkiem dobrych dofinansowań, które pozyskaliśmy z Polskiego Ładu i dobrej współpracy z Zarządem Województwa Lubelskiego. W najbliższym okresie przeprowadzone zostaną inwestycje na łącznie około 25 milionów złotych, z czego zostanie wykonanych około 18 km dróg, po których poruszają się codziennie tysiące mieszkańców – informuje sekretarz gminy Kodeń Mariusz Zańko. – To są strategiczne inwestycje, które poprawią zdecydowanie infrastrukturę drogową w gminie Kodeń. Oczywiście pan wójt rozmawia z mieszkańcami, z radnymi i też szuka środków na bieżące remonty czy też poprawę bieżącą rozjechanych po zimie dróg gruntowych. Trzeba pamiętać, że oczywiście nie stać nas na wszystkie drogi, bo jesteśmy gminą niezbyt bogatą, dlatego w pierwszej kolejności szukamy dofinansowania ze środków zewnętrznych, aby ten zakres inwestycyjny był mniejszy i żeby to nie naruszało budżetu gminy Kodeń.

materiał: Radio Biper Gmina Kodeń
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk / Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama