Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Konstantynów inwestuje w modernizacje i rozwój obiektów infrastruktury kulturalnej (film)

Wójt gminy Konstantynów Romuald Murawski podpisał umowę na realizację zadania modernizacji budynków użyteczności publicznej w ramach dofinansowania drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład.

Realizacja projektu dofinansowanego środkami Polskiego Ładu „Budowa i modernizacja infrastruktury kultury wraz z termomodernizacją budynku użyteczności publicznej” pozwoli na wykonanie termomodernizacji budynku Urzędu Gminy w Konstantynowie, przebudowę budynku Gminnego Centrum Kultury w Konstantynowie i świetlicy wiejskiej w Gnojnie oraz budowę świetlicy wiejskiej w Antolinie.

W dniu 24 marca 2023 r. w Urzędzie Gminy Konstantynów nastąpiło podpisanie umowy na realizację powyższego zadania. – Promesa wstępna opiewała na kwotę 4,3 mln zł, a wartość całego zadania to 4,8 mln zł. Termin wykonania zadania to 13 miesięcy od daty podpisania umowy. Liczymy na to, że będzie to zrealizowane w terminie, a gmina będzie się mogła cieszyć czterema nowymi budynkami – wyjaśnia biorący udział w podpisaniu umowy Michał Mączka, przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego, opiekun Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład.

Więcej o dofinansowaniu zadań inwestycyjnych:
Polski Ład: Gmina Konstantynów otrzymała dofinansowanie na realizację dwóch zadań inwestycyjnych <<==>> LINK

W ramach projektu w budynku Urzędu Gminy zostaną wykonane roboty wykończeniowe, obiekt przejdzie tym samym pełną termomodernizację, a dla potrzeb mieszkańców zostanie przekazana nowa rozbudowana jego część.

W Antolinie na wykonanie budynku świetlicy wiejskiej od podstaw została już przygotowana działka, natomiast w świetlicy wiejskiej w Gnojnie zostanie dobudowane zaplecze kuchenne. Pracom modernizacyjnym zostanie poddany również budynku GCK i GBP. – Miejmy nadzieję, że poprawi to bazę lokalową dla tych instytucji, a naszym mieszkańcom ułatwi dostęp do działalności stricte kulturalnej. Program Polski Ład jest programem bardzo prężnym i cieszymy się, że w krótkim okresie finalizujemy moment podpisania umowy. Cieszymy się również z wykonawcy, który wygrał przetarg i będzie te prace realizował – wyjaśnia wójt Romuald Murawski.

Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Budexpol z Białej Podlaskiej. – Damian Lewczuk to młoda osoba, prężna i sprawdzona na naszym rynku, bo realizuje już jedno zadanie na terenie naszej gminy – podkreśla włodarz.

 

materiał: Radio Biper Gmina Konstantynów
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama