Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Styrzyniec: Pierwszy Dzień Wiosny & Dzień Kolorowej Skarpetki – Dzień Zespołu Downa (galeria)

Wiosna to najbardziej oczekiwana pora roku. Niskie temperatury i opady śniegu wreszcie odchodzą w zapomnienie, a cała przyroda budzi się do życia. 21 marca, zgodnie z tradycją obchodziliśmy Święto Wiosny. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przebiegał pod znakiem radości z powodu mijającej zimy.

,, Marzanno, Marzanno odpływaj, prosimy,
nie chcemy już więcej żadnych śladów zimy”

Nasi najmłodsi zorganizowali wiosenny pokaz mody. Na czerwonym dywanie pojawiły się żabki, bociany, biedronki oraz przebrania Pani Wiosny w cudownych barwnych kostiumach. Dzieci w towarzystwie Pani Wiosny, brały udział w tańcach, zabawach i wspólnym spacerze. Na koniec zjadły pyszną pizzę.

Uczniowie naszej szkoły świętowali ten dzień na różne sposoby. Klasy I–III wyruszyły wesołą gromadą w barwnym korowodzie w poszukiwaniu oznak wiosny. Na przodzie szła oczywiście MARZANNA – ZIMOWA PANNA. Panowanie zimy zakończyło się na dobre, kiedy Marzanna cała spłonęła. Wreszcie Pani Wiosna mogła poczuć się najważniejsza! Ucieszone dzieci wróciły do szkoły z wiosennymi gaikami- symbolem oczekiwanej wiosny. Klasa I wykonała pyszną i zdrową sałatkę owocową.

Klasy IV-VIII uczciły przyjście wiosny przy ognisku, ciesząc się piękną pogodą i wspólnie spędzonym czasem.

21 marca to także Święto Osób z Zespołem Downa, czyli Dzień Kolorowej Skarpetki. Nasza społeczność uczniowska również dołączyła do akcji i wsparła osoby z Zespołem Downa zakładając kolorowe skarpetki nie do pary. „Mam skarpetki nie do pary. Powiesz pewnie: NIE DO WIARY! Lecz nie wszystkie życia dary, muszę siebie łączyć w pary.”

To był piękny słoneczny i radosny DZIEŃ WIOSNY ! BRAWO MY! 

materiał: Szkole Podstawowej im. Janiny Porazińskiej w Styrzyńcu
tekst i zdjęcia: Malwina Filipiuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama