Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Zawodnicy Taekwondo Międzyrzec Podlaski rywalizowali o Puchar Świata w Belgii

W dniach 17-19 marca w miejscowości Lommle w Belgii odbył się Puchar Świata w Taekwondo Olimpijskim. Wśród pond 1500 zawodników z całego świata znaleźli się także zawodnicy z Międzyrzeca Podlaskiego. Klub Sportowy „Taekwondo" Międzyrzec Podlaski reprezentowali Daria Myszka, Bartosz Majczyna oraz Karol Majczyna.

Daria Myszka w kat. 55 kg w pierwszej walce trafiła na Chorwatkę Sare Jambeśić i bez problemu wygrała pierwszą walkę. W drugiej trafiła na Belgijkę Caroline Volders – numer jeden w światowym rankingu. W tej walce Daria odpadła z dalszej rywalizacji, musiała uznać wyższość zawodniczki z Belgii, która wygrała całą kategorię.

Bartosz Majczyna w kat. 45kg w pierwszej walce trafił na Greka Dimitriosa Triantafillakisa. Bartek nieznacznie przegrał i odpadł z dalszej rywalizacji, ale pocieszeniem dla Bartka może być fakt, że jego przeciwnik został brązowym medalistą Pucharu Świata.

Karol Majczyna w kat. 48kg także przegrał nieznacznie pierwszą walkę z Grekiem Ianisem Dafnis i odpadł z dalszej rywalizacji.

Karol i Bartosz mogą mówić o pechu, ponieważ przed zawodami chorowali i nie byli w pełni sił, aby podjąć walkę na swoim poziomie. Mimo że zawodnicy nie zajęli miejsc na podium, obserwując ich walki można mieć nadzieję na sukcesy międzynarodowe w przyszłości. Nauka z obserwacji najlepszych oraz możliwość wymiany doświadczeń z nimi na pewno przyniesie efekty. Przed zawodnikami w tym półroczu jeszcze ciężka praca na treningach, sparingach i konsultacjach szkoleniowych oraz Puchar Polski w kwietniu. A najważniejsza impreza sezonu – Mistrzostwa Polski Juniorów – pod koniec maja.

 

materiał, tekst i zdjęcia: MOSiR, Taekwondo Międzyrzec Podlaski
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama