Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

W Terespolu powstanie profesjonalna sala multimedialna

Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Terespolu realizuje projekt "Konwersja cyfrowa domów kultury" dofinansowany z Funduszy Europejskich, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Głównym celem grantu jest zwiększenie dostępu do wysokiej jakości usług kulturalnych świadczonych w społeczności lokalnej poprzez stworzenie profesjonalnej sali multimedialnej w nowo wybudowanej sali konferencyjnej w budynku przy ul. Wojska Polskiego 88 oraz podniesienie kompetencji pracowników jednostki.

Pracownicy MCKSiR razem z nauczycielami Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu, którzy w ramach wolontariatu prowadzić będą zajęcia, uczestniczyli w szkoleniach on-line i stacjonarnych przygotowanych przez NCK w ramach realizowanego projektu. Stworzona została również Strategia Cyfrowa MCKSiR zawierająca między innymi ocenę kompetencji cyfrowych instytucji i wykorzystania rozwiązań cyfrowych, a także wizja rozwoju Wnioskodawcy w obszarze działalności kulturalnej i inwestycyjnej na najbliższe 3 lata z uwzględnieniem roli zrealizowanego projektu grantowego.

Do zrealizowania zostały:
– zakup sprzętu do sali multimedialnej, na dostawę którego ogłoszone zostało postępowanie na wyłonienie dostawcy
– dwa szkolenia dla pracowników i wolontariuszy: w zakresie obsługi zakupionego sprzętu oraz IT, a także z wystąpień publicznych, w tym nagrywanie i prowadzenie „live” w mediach społecznościowych i platformach streamingowych itp.

Łączna wartość projektu to 163 tys. zł. Planowany termin zakończenia: sierpień 2023 roku.

 

materiał, tekst: koordynator projektu Zofia Pikuła, MCKSiR Terespol
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama