Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

„Operacja Czysta Krzna”. Bialczanie posprzątali swój mały kawałek świata (film) (galeria)

Jedni śmiecą, inni próbują zminimalizować skutki ludzkiej niedbałości. W "Operacji Czysta Krzna", która odbyła się wraz z początkiem ciepłych, wiosennych dni, wzięli udział i mali i duzi. Każdy z nich wyposażony w rękawiczki i worek, a przede wszystkim w myśl, że gdy jest czysto, to jest też po prostu przyjemniej żyć.

Uczestnicy piątej już bialskiej edycji ogólnopolskiej akcji „Operacja Czysta Rzeka” posprzątali okolice rzeki Krzny i tereny przyległe do Parku Radziwiłłów w Białej Podlaskiej. – Znów okazuje się, że mamy co robić, śmieci jest sporo i mamy nadzieję to dzisiaj w części posprzątać – mówił lider akcji Marek Forsztek. – Widać, że te akcje przynoszą rezultat. Rudka posprzątana dwa lata temu dziś wygląda naprawdę czysto. Mam nadzieję, że nad Krzną, przy nowo powstałych ścieżkach rowerowych, też będzie czysto.

Efekt? Czysto, bo śmieci zalegające na ziemi trafiły do dwóch niemal pełnych kontenerów. Uczestnicy akcji otrzymali za swoje zaangażowanie pamiątkowe medale.

Organizatorzy wydarzenia to Koło Wędkarskie SAS i Biała Samorządowa, udział wzięli również przedstawiciele Fundacji Kreacja Magia Rąk. Worki i rękawice dostarczyły firmy Bricoman i Mixbud.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama