Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Współczesna Edukacja Fryzjerska w bialskim Ekonomiku

Fryzjerstwo jest zawodem artystycznym. Kreowanie wizerunku, dokonywanie pozytywnych zmian w wyglądzie, spełnianie marzeń klientów oraz troska o kondycję włosów stanowią codzienną pracę stylisty. Młody człowiek, wybierając swoją drogę kształcenia, powinien odczuwać spójność pomiędzy chęciami spełnienia swych marzeń zawodowych a systematycznym samokształceniem się. Powinien mieć w sobie gotowość do odkrywania nowych metod i technik pracy, być zaangażowany w proces edukacji ale też nauczyć się, jak czerpać radość z osiągniętych sukcesów, nawet tych najmniejszych.

Dobra edukacja nie powinna być nudna. Systematyczny udział w szkoleniach, to solidny fundament naszego zawodu. Młode pokolenie to fantastyczni ludzie, dysponujący potencjałem, by stać się wybitnymi fryzjerami. Trzeba jednak wskazać im drogę, którą powinni podążać, by mogli osiągać wyznaczone sobie cele.

– W naszej szkole uczymy prawdziwego fryzjerstwa, sztuki widzenia kształtów, kreatywności, umiejętności tworzenia własnych wizji, pewności siebie, panowania nad mową ciała. Dążę do tego, aby uczniowie nie tylko poznawali nowe techniki ale przede wszystkim je rozumieli. Ogromnie zależy mi na rezultatach moich podopiecznych. – mówi Katarzyna Kroszczyńska, nauczyciel ZSZnr1 w Białej Podlaskiej, koordynatorka projektu.

Kroszczyńska w swojej codziennej pracy prowadzi młodych adeptów sztuki fryzjerskiej przez różne etapy nauki by w przyszłości bezstresowo odnosili sukcesy. Stara się wraz z zespołem pedagogów i uczestników projektu przygotować młodzież do wymagań współczesnego rynku pracy, tak aby nie mieli problemu z jej znalezieniem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów bialskiego Ekonomika, szkoła organizuje profesjonalne szkolenia i warsztaty prowadzone przez uznane autorytety i profesjonalistów z branży fryzjerskiej. – Prawdziwą dumą napawa mnie fakt, że jako jedyna szkoła w województwie, i trzecia w Polsce zostaliśmy objęci patronatem Akademii Babicz. Akademia Babicz odnosi sukcesy na rynku międzynarodowym i jest laureatem wielu prestiżowych nagród. – informuje koordynatorka w bialskim Ekonomie.

Dzięki pasji do tworzenia, ogromnej kreatywności i zaangażowaniu edukatorów dział edukacji ewoluuje wprowadzając innowacyjne narzędzia. Od 2022 roku placówka aktywnie korzysta z autorskiego programu nauczania Akademii Babicz znajdującego się na platformie www.babiczonline.com

Proces nauki w klasach patronackich, to nie tylko nauka w szkole i na platformie, ale także zdobywanie praktycznych umiejętności w siedzibie firmy, która postanowiła wesprzeć edukację uczniów Ekonomika. Każde takie szkolenie poszerza światopogląd pozwalając podejść do pracy z nowym spojrzeniem, większą motywacją i radością.

Edukacja, rozwój, motywacja i kreatywność, to podstawy pracy każdego stylisty i podstawy funkcjonowania każdego salonu fryzjerskiego. Korzyści jakie daje patronat Akademii Babicz to bezcenny kapitał, który pozwoli naszym uczniom na bezpośrednie przejście z etapu edukacji do pierwszej pracy.

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej znajdziesz na stronie <<==>> LINKmateriał: Technikum nr 1 Zespołu Szkół Zawodowych Ekonomik
tekst i zdjęcia: Katarzyna Kroszczyńska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama