Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Jaki wybrać kredyt hipoteczny w powiecie bialskim?

Sfinansowanie zakupu nieruchomości bez kredytu hipotecznego jest trudnym zadaniem, zwłaszcza przy obecnych cenach mieszkań czy domów. Zanim jednak zdecydujesz się na podpisanie umowy z bankiem, warto zastanowić się, która oferta będzie najlepsza. Dowiedz się, jaki kredyt hipoteczny możesz znaleźć w powiecie bialskim.

Kredyt hipoteczny – gdzie szukać ofert?

Podjęcie decyzji o zakupie nieruchomości i zaciągnięciu kredytu hipotecznego to poważne zobowiązanie. Dlatego warto porównać oferty przynajmniej od kilku banków. Dzięki temu możesz wybrać tę o najniższym oprocentowaniu czy na najdogodniejszych warunkach. Zanim zdecydujesz się na wizytę w najbliższej placówce w powiecie bialskim, porównaj pożyczki online.

Łatwo znajdziesz oferty na kredyt hipoteczny przez internet na finanse.rankomat.pl. Kalkulator pożyczek na podstawie danych podanych przez Ciebie wygeneruje zestawienie z propozycjami od najpopularniejszych banków.

Zostaniesz poproszony o informacje dotyczące:

• rodzaju zobowiązania,
• wartości nieruchomości,
• wysokości wkładu własnego,
• wartości kredytu,
• źródła i wysokości dochodów miesięcznych netto,
• kosztów utrzymania,
• dotychczasowych zobowiązań pożyczkowych,
• ewentualnych zaległości w spłatach kredytów.

Porównanie ofert bankowych przez internet pozwala na zaoszczędzenie czasu, które musiałbyś poświęcić na wizyty w stacjonarnych placówkach. Ponadto dzięki zestawieniu możesz zweryfikować informacje na temat proponowanej wysokości wkładu własnego, czasu kredytowania czy kosztów pożyczki. W ten sposób znacznie łatwiej podejmiesz decyzję o wyborze najlepszej propozycji.

Ważne elementy kredytu hipotecznego

Kredyt hipoteczny to pożyczka celowa – czyli zaciągana z zamierzeniem kupna konkretnej nieruchomości. Zwykle suma zobowiązania jest wysoka, a sam okres spłaty rozciąga się nawet do 35 lat. Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy z bankiem, dowiedz się, jakie elementy są istotne przy kredycie hipotecznym.

Oprocentowanie

Koszty pożyczki określisz na podstawie wysokości oprocentowania. W zależności od oferty banku, może być ono stałe lub zmienne. Wpływa na nie m.in. wskaźnik WIBOR. W przypadku wyboru drugiego wariantu, należy się przygotować na to, że rata może wzrosnąć lub zmaleć.

Wkład własny

Wkład własny to sposób na to, aby zweryfikować wypłacalność kredytobiorcy. Minimalna wartość tego zabezpieczenia nie może wynosić mniej niż 10% wartości nieruchomości, natomiast część banków ustala wyższy próg. Najczęściej są wybierane kredyty hipoteczne z wkładem własnym na poziomie 20%. Zabezpieczeniem dla banku mogą być nie tylko środki na koncie, ale także grunt lub inna nieruchomość. Znajdź oferty na kredyt na wkład własny w finanse.rankomat.pl.

Wymagania banku dotyczące zdolności kredytowej

Istotne są także wymagania banku w kwestii zdolności kredytowej. W zależności od instytucji, ocena ryzyka może się różnić. Trudności z uzyskaniem pożyczki będą mieć osoby o niskich dochodach, złej historii kredytowej, zaległościami w spłacie czy mające nieregularne zatrudnienie.

To najważniejsze aspekty kredytu hipotecznego. Warto z nimi się dokładnie zapoznać, aby wybrać odpowiednią ofertę pożyczki dla siebie.

 

opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama