Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Warsztaty z Kocią Kocią w Konstantynowie (galeria)

W dniu 14 marca w sali widowiskowej GCK w Konstantynowie odbyły się dwa warsztaty z Kicią Kocią: dla grup przedszkolnych oraz wszystkich zainteresowanych. Warsztaty były zainicjowana przez grupę nieformalną pn. „Rodzice czytający dzieciom”, którzy złożyli projekt do Gminnej Biblioteki Publicznej im. Kajetana Sawczuka w Konstantynowie w konkursie na realizację projektów kulturalno-edukacyjnych inicjowanych przez przedstawicieli społeczności lokalnej z zadania pt. „Z Biblioteką w tysiące podróży w nieznane” (Kierunku interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka. Lokalność. Inicjatywy. Społeczność. Kooperacja. Oddolność).

Warsztaty zostały poprzedzone czytaniem książeczek z serii „Kicia Kocia” podczas poniedziałkowych i wtorkowych „Poranków z książką” organizowanych przez bibliotekę w lokalnym przedszkolu. W akcji wzięli udział rodzice, którzy przez pół godziny czytali dzieciom we wszystkich grupach przedszkolnych.

Wtorkowy dzień okazał się niezwykły. Pond 200 osób bawiło się z BAJANKĄ w stylu Kici Koci. Podczas spotkania pojawiła się iluzja, były pobudzające wyobraźnię eksperymenty, zabawa gestem, ruchem i słowem, został stworzony zespół muzyczny, który już od pierwszych chwil radził sobie świetnie z odczytywaniem nut i wykonał utwór nadający się do programu „Jaka to melodia”. Każdy uczestnik otrzymał dyplom przyjaciela Kici Koci oraz kolorowankę. Można było zrobić sobie zdjęcie na tle domku i maskotki Kici Koci.

Na realizację zadań projektowych grupa „Rodzice czytający dzieciom” pozyskała 4 700,00 zł.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025″, w ramach Konkursu na realizację projektów kulturalno-edukacyjnych inicjowanych przez przedstawicieli społeczności lokalnej z zadania Gminnej Biblioteki Publicznej im. Kajetana Sawczuka w Konstantynowie „Z Biblioteką w tysiące podróży w nieznane”.

 

materiał, tekst i zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna im. Kajetana Sawczuka w Konstantynowie
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama