Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Starosta bialski interweniuje w sprawie zmiany prezesa stadniny w Janowie Podlaskim

Pracownicy Stadniny Koni w Janowie Podlaskim dowiedzieli się o zmianie na stanowisku prezesa spółki kilka godzin przed planowanym przyjazdem do pracy nowej liderki Hanny Sztuki. Tego samego dnia przed bramą stadniny zorganizowali protest, którym wyrazili swoje niezadowolenie. Zaniepokojenia sytuacją nie kryje starosta bialski Mariusz Filipiuk, który wystosował pismo w tej sprawie do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wyraża w nim poparcie dla pracowników stadniny.

Więcej o proteście:
„Książka służy do nauki. Janów nie dla Sztuki” – Pracownicy stadniny protestują, nie zgadzają się ze zmianą prezesa (film) <<==>> LINK

Pismo do ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka starosta bialski Mariusz Filipiuk wystosował z dniem 14 marca 2023 r. i czytamy w nim:

Szanowny Panie Ministrze,
nawiązując do zaistniałych w ostatnich dniach wydarzeń w Stadninie Koni Janów Podlaski Sp. z o.o. pragnę wyrazić swoje zaniepokojenie o dalsze losy stadniny. Stadnina Koni w Janowie Podlaskim od lat rozsławia nasz powiat, przynosi dumę i rozpoznawalność na całym świecie, dlatego z tym większym zaniepokojeniem przyjąłem informację o niepokoju wywołanym wśród pracowników stadniny przez powołanie na stanowisko Prezesa Pani Hanny Sztuki. Wyrażam swoje poparcie pracownikom stadniny i w pełni rozumiem ich troskę o dobro spółki. Ponad 200-letnia tradycja stadniny w ostatnich latach naznaczona była wieloma problemami i troskami. Jednak od czasu objęcia stanowiska Prezesa Zarządu przez Pana Lucjana Cichosza i Wiceprezesa Pana Przemysława Bartoszka spółka zaczęła osiągać dawną stabilność finansową, poprzez wprowadzenie przez ówczesny Zarząd zmian umożliwiających stabilizację sytuacji w stadninie. Działania podejmowane przez ówczesnego Prezesa Zarządu jak i Wiceprezesa przynosiły efekty, które miały wymierny wpływ nie tylko na poprawę sytuacji stadniny, ale też na uspokojenie nastrojów wśród pracowników, co niewątpliwie przyczyniło się do poprawy kondycji spółki. Obecne wydarzenia mają negatywny wpływ nie tylko na odbiór medialny spółki, ale przede wszystkim na grono pracowników stadniny. Pracownicy mają dość ciągłych zmian, utraty stabilizacji w firmie, a przede wszystkim braku jakichkolwiek konsultacji z nimi. Pragnę podkreślić, iż w większości pracują tam osoby wielopokoleniowo związane ze Stadniną Koni w Janowie Podlaskim. Społeczność pracownicza stadniny to ludzie, którzy poświęcili stadninie nie tylko swoje życie zawodowe, ale też związani są z nią w sposób emocjonalny i sentymentalny.

Uprzejmie proszę Pana Ministra o podjęcie stosownych działań mających na celu ustabilizowanie sytuacji w stadninie i otoczenie pracowników opieką i troską. Dobro stadniny w Janowie Podlaskim leży na sercu każdego mieszkańca Powiatu Bialskiego, gdyż podnosi jego prestiż i stanowi powód do dumy.

Podpisał starosta bialski Mariusz Filipiuk

 

materiał: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej
zdjęcie: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama