Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Powiatowy Rzecznik Konsumentów i urzędnicy UKE z wizytą w międzyrzeckiej podstawówce (film) (galeria)

Powiatowy Rzecznik Konsumentów Ewa Tymoszuk odbyła spotkanie z uczniami klas I-VI Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim. Na jej zaproszenie do placówki przybyli również przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej z Lublina, którzy omówili w bardzo przystępny dla dzieci sposób temat bezpieczeństwa w sieci.

Spotkanie w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się w dniu 14 marca. – Dzień 15 marca to Międzynarodowy Dzień Konsumenta. Z tej okazji postanowiliśmy z kolegami z Urzędu Komunikacji Elektronicznej poedukować dzieci – wyjaśnia Powiatowy Rzecznik Konsumentów Ewa Tymoszuk. – Dzieci są dobrymi słuchaczami, są bardzo zaciekawione. Uczniowie z klas I-VI to grupa, która jeszcze chce się czegoś dowiedzieć. Często zadają pytania, uczestniczą w wymianie zdań.

Towarzyszący Ewie Tymoszuk eksperci z Delegatury UKE w Lublinie poprowadzili zajęcia edukacyjne o tym, jak chronić swoje dane, stworzyć silne hasła oraz uniknąć wysokich opłat doliczanych do rachunku telekomunikacyjnego. A wszystko to w ramach kampanii „Klikam z głową”. – Koledzy przygotowali zestaw filmów, produktów, które trafiają do młodych ludzi. Dzieci są zainteresowane, widać, że chłoną wiedzę. A jest ona przekazywana w sposób prosty, takie który trafia do młodego widza – przybliża szczegóły pani rzecznik. Jak zauważa, okres pandemii i zamknięcia w domu pogłębił znacznie kwestię bezpieczeństwa w sieci, dlatego też tematyczne spotkania są istotne w procesie edukowania.

Takie spotkanie może zorganizować każda ze szkół na naszym terenie. Rzecznik Ewa Tymoszuk zachęca do zgłaszania chęci uczestnictwa, sama również każdego roku wysyła takie oferty do placówek. Wszelkie informacje kontaktowe podane są na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, gdzie rzecznik ma swoją siedzibę. Na jej pomoc mogą również liczyć osoby starsze, zwłaszcza narażone na różne nieprzyjemności seniorzy. – Mam kontakt z klubami seniora i kołami, które skupiają osoby starsze. Te osoby bardzo chętnie uczestniczą w organizowanych przeze mnie spotkaniach – wyjaśnia.

Powiatowy Rzecznik Konsumenta
Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej
ul. Brzeska 41, Biała Podlaska
nr tel. 83 351 13 67
e-mail: ewa.tymoszuk@powiatbialski.pl

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama