Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Konstantynów świętował Dzień Mężczyzny na wesoło i na sportowo (film) (galeria)

Z okazji Dnia Mężczyzny, który przypada 10 marca, Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie zaprosiło swoich mieszkańców na nietypowe świętowanie. Panowie w różnym wieku zmierzyli się ze sobą w turnieju siłowym, a w role sędziów wcieliły się tego dnia towarzyszące im panie.

Siłowanie na rękę, pompki lub przysiady i mistrz żartów to trzy konkurencje turnieju, w którym rywalizowali panowie reprezentujący zarówno spory przekrój wiekowy jak i społeczny. Pojawili się kilku lub kilkunastuletni uczniowie szkół, ale też panowie starsi pełniący zawody m.in. urzędnika, strażaka, kierowcy, listonosza czy operatora kamery. Nie mieli łatwo, bo choć turniej nie był wymagający, trzeba było sięgnąć po pokłady siły i humoru, aby rozbawić publiczność.

Pomysł przyszedł nam do głowy, gdy została podjęta inicjatywa imprezy na Dzień Kobiet. Pomyśleliśmy, że nie ma czegoś takiego dla mężczyzn, a wiadomo, że mężczyźni najbardziej lubią ze sobą rywalizować, eksponować swoją siłę przed kobietami. Stąd turniej siłowy, ale na wesoło, żeby nie było prawdziwej rywalizacji i „walk kogutów”. Połączyliśmy więc to w „turniej siłowy na wesoło”. Sam pomysł należy do naszej instruktorki Marleny Chwedoruk-Nowickiej. Dziś jest więc piątkowe popołudnie na wesoło i na sportowo, bo sport jest ważny, wychodzenie z domu też jest ważne – wyjaśnia dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Konstantynowie Ilona Niewęgłowska.

Panowie otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i upominki.

 

materiał: Radio Biper Gmina Konstantynów
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama