Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Janów Podlaski: „Pożyczył auto”. Uderzył w ogrodzenie. Uciekł na miejscu pozostawiając… tablicę rejestracyjną

Za kierowanie „na podwójnym gazie” odpowie 19-letni mieszkaniec Janowa Podlaskiego. Nastolatek bez wiedzy matki "pożyczył" od niej dostawczego busa, a po drodze uszkodził ogrodzenie przydrożnej posesji i skrzynkę energetyczną. Z miejsca kolizji uciekł pozostawiając…tablicę rejestracyjną. W chwili zatrzymania miał blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz czekają go spore kłopoty.

Wczoraj po godzinie 4.00 nad ranem dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące uszkodzenia ogrodzenia i skrzynki energetycznej na jednej z posesji w Janowie Podlaskim. Policjanci potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu ujawnili też plastikowe elementy pojazdu oraz pozostawioną tablicę rejestracyjną.

Choć w systemie figurowała informacja, że bus należy do mieszkańca innego powiatu, funkcjonariusze janowskiego komisariatu zapukali do mieszkanki Janowa Podlaskiego. Z ich informacji wynikało, że to właśnie pod tym adresem auto było użytkowane.

W rejonie posesji stał uszkodzony Ford, jednak kobieta nie miała wiedzy na temat zdarzenia. Miał ją natomiast jej 19-letni syn. Młodzieniec przyznał, że bez wiedzy matki „pożyczył auto”. Od chłopaka wyczuwalny był alkohol, a badanie wykazało niemal promil alkoholu w jego organizmie. Wykonane zostało też badanie retrospektywne, które pozwoli ustalić stan w jakim znajdował się w chwili zdarzenia.

W sprawie zebrany został materiał dowodowy, a młodzieniec usłyszy dzisiaj zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama