Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

ALO w Terespolu otrzymało wojskowy i sportowy sprzęt

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu pozyskało nowy sprzęt sportowy i wojskowy, którego oficjalne przekazanie miało miejsce w dniu 3 marca. Uroczystość uświetniły strzały z armat na cześć gen. broni Tadeusza Buka, a zgromadzeni wzięli również udział we wspólnym zwiedzaniu terespolskiej Prochowni.

W uroczystości przekazania sprzętu ALO przez Fundację na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju „Combat Alert” wzięli udział m.in. prezes zarządu Fundacji Marcin Korowaj, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Arkadiusz Czartoryski, poseł na Sejm RP Dariusz Stefaniuk, burmistrz miasta Terespol Jacek Danieluk, dyrektor ALO Agnieszka Kulicka oraz radni miasta Terespol na czele z przewodniczącym Jarosławem Tarasiukiem i wiceprzewodniczącą Ewą Zając.

Klasy 1A i 2A Oddziału Przygotowania Wojskowego otrzymały sprzęt wojskowy, dodatkowo szkoła wzbogaciła się o sprzęt sportowy w postaci piłek do gry w siatkówkę i koszykówkę.

Zgromadzeni wysłuchali krótkich przemówień, młodzież zaprezentowała słuchowisko i przekazała pamiątkowe dyplomy. Spotkanie uwieńczyły wystrzały armatnie przygotowane przez Bractwo Kurkowe Regimentu Artylerii Książęcego Domu Radziwiłłów w Terespolu oraz zwiedzanie Prochowni i prezentowanych w niej eksponatów w asyście opiekuna obiektu Przemysława Wróblewskiego.

 

materiał, zdjęcia: ALO w Terespolu / burmistrz Jacek Danieluk, FB
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama