Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

2:2 z Chełmianką i czek na milion złotych. Ten mecz Podlasie zapamięta na długo (film) (galeria)

Mecz rozegrany między drużynami MKS Podlasie i ChKS Chełmianka Chełm dostarczył wielu emocji zarówno kibicom jak i samym zawodnikom. Spotkanie w 18 kolejce 3 ligi grupy IV zakończyło się remisem 2:2 i nasi Podlasiacy muszą jeszcze poczekać na zwycięstwo na własnym boisku, ale pocieszeniem jest chociażby fakt znacznego dofinansowania, jakiego drużynie udzieliło ze swojego budżetu miasto Biała Podlaska. Podczas meczu prezydent Michał Litwiniuk wręczył zawodnikom symboliczny czeka na ponad 1 mln złotych.

Na płycie boiska pojawił się włodarz miasta Biała Podlaska, który złożył na ręce prezesa MKS Podlasie Tomasza Buraczewskiego i dyrektora Akademii MKS Podlasie Miłosza Storto symboliczny czek na kwotę 1.020.000 z. – To my jesteśmy najwierniejszymi kibicami naszej drużyny – zwrócił się do zgromadzonych na trybunach kibiców prezydent Michał Litwiniuk. – To z naszego budżetu, z naszych miejskich pieniędzy pochodzą środki, którymi wspieramy nasz klub. Już dziś czekamy, by odczarować murawę boiska.

Środki zostaną wykorzystane zarówno na działanie klubu jak i jego akademii, na którą przeznaczono 370 tys. złotych.

Piłkarze jednej i drugiej drużyny po dwumiesięcznym okresie przygotowań aż palą się do gry i walki o ligowe punkty. MKS Podlasie chce wreszcie na nowym, zmodernizowanym stadionie odnieść swoje pierwsze zwycięstwo. Osiem meczów jesienią, trzy porażki, pięć remisów, wreszcie pora wygrać – mówił przed rozpoczęciem rywalizacji spiker Roman Laszuk. Ostatnie zwycięstwo, jak policzył nasz rozmówca, było aż 1729 dni temu, czyli od 7 czerwca 2018 r. kiedy to Podlasia wygrało z Podhalem Nowy Targ 2:1.

Murawa na odczarowanie jednak jeszcze zaczeka, bo spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Bramki dla MKS Podlasie strzelili tego dnia Marcin Pigiel i Filip Arak.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcie: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama