Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Zderzenie aut na Janowskiej w Konstantynowie. Dostawczakiem w osobówkę

Wczoraj w miejscowości Konstantynów kierowca busa włączając się do ruchu zderzył się z osobowym Volkswagenem. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznało dziecko podróżujące osobówką. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jechało bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Apelujemy o rozwagę i przypominamy, że dziecko w trakcie podróży samochodem powinno być chronione w sposób szczególny.

Do zdarzenia doszło wczoraj na ulicy Janowskiej w miejscowości Konstantynów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący dostawczym mercedesem, 57-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności podczas cofania i włączania się do ruchu zderzając się z osobowym Volkswagenem. Drugim autem kierował 48-latek. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

W wyniku wypadku do szpitala z obrażeniami ciała trafił kilkulatek, który podróżował osobówką. W chwili zdarzenia chłopiec prawdopodobnie jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Ustalamy wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Przypominamy W Polsce przy przewożeniu dziecka w pojeździe istotne jest kryterium wzrostu – 150 cm. Jeśli dziecko jest niższe, powinno być przewożone w przystosowanym do tego urządzeniu – foteliku lub podstawce. Urządzenia powinny być stosowane według wzrostu oraz masy ciała dziecka (wartości podawane są na urządzeniach przez producenta). Wyjątkiem od tego jest sytuacja, w której dziecko osiągnęło wzrost 135 cm, a jego masa nie pozwala na przewożenie go w takich urządzeniach.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama