Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wystawa Piksela „Stop wojnie” w bialskim magistracie (galeria)

Podopieczni Pracowni Grafiki Komputerowej "Piksel" wyrazili swój sprzeciw wobec wojny w Ukrainie w wymownej plastycznej formie. Wystawa ich prac pod hasłem "Stop wojnie" została otwarta w dniu 24 lutego i jest dostępna dla zwiedzających w bialskim magistracie.

Wystawa, która powstała w pierwszą rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie, stanowi artystyczną formę dziecięcego sprzeciwu wobec zła, jakim jest to wydarzenie, dając iskierkę nadziei na pokój, nawołując do zakończenia walk. Prace powstały na międzynarodowy konkurs plastyczny XX International Competition od Children’s Drawings „Golden Easel” zorganizowany przez Lviv Children’s Art Gallery w Ukrainie.

Autorzy prac:
Pola Kopytiuk
Lidia Sacharuk
Helena Sacharuk
Natalia Grzechnik
Ignacy Aduckiewicz
Władysław Misiołek
Wiktor Skoczeń
Zuzanna Sowa
Lilianna Rudzka
Zuzanna Rudzka
Paulina Borowska
Maja Tekielak
Hanna Dragan
Michał Dragan
Sebastian Kordaczuk
Jakub Kordaczuk
Emilia Daniluk
Łucja Reluga
Aleksander Wapa

Wojenną rzeczywistość, o której dowiedzieliśmy się 24.02.2022 roku, wychowankowie Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel” z Bialskiego Centrum Kultury przetworzyli na swój sposób, w formie graficznych prac, które stały się artystyczną manifestacją przeciwko okropieństwu wojny. Oglądając prace na wystawie „Stop wojnie” można zauważyć, że bialskie dzieci pragną spokojnego, błękitnego nieba, spacerów z rodzicami na zielonej łące, wśród barwnych motyli. Kolor wojny tej ponurej i strasznej też jest ukazany w grafikach ale zdecydowanie moc światła, dobra i nadziei przeważa – podkreślają organizatorzy i twórcy wystawy.

Na wernisaż wystawy w urzędzie miasta zaprosili prezydent miasta Michał Litwiniuk oraz dyrektor Bialskiego Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Prace będą dostępne dla zwiedzających przez najbliższy miesiąc.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska / Lilla Wielgan-Michaluk
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama