Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Szczoteczka elektryczna dla dzieci: jak wybrać najlepszą?

Higiena jamy ustnej to kluczowa kwestia dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Prawidłowa pielęgnacja zębów i dziąseł nie tylko wpływa na piękny uśmiech. Przede wszystkim dokładne szczotkowanie zębów pozwala zminimalizować ryzyko powstawania próchnicy, występowania chorób dziąseł czy nieświeżego oddechu. Higienę jamy ustnej należy wprowadzić już w pierwszych latach życia. Codzienne mycie zębów nie tylko pozwoli cieszyć się zdrowiem małych ludzi, ale także wprowadzi na stałe zdrowe nawyki. Czy szczoteczka elektryczna dla dzieci to dobry pomysł? Jaką szczoteczkę wybrać? Chętnie odpowiemy na te pytania. 

Szczoteczka elektryczna dla dzieci – czy to dobry pomysł? 

Szczoteczki elektryczne cieszą się ogromną popularnością od lat. Ich fenomen został potwierdzony przez szereg badań stomatologicznych, potwierdzających ich skuteczność. Szczoteczki elektryczne w porównaniu do szczoteczki manualnej zdecydowanie lepiej radzą sobie z czyszczeniem zębów. Stosowanie szczoteczki elektrycznej zaleca się także w przypadku dzieci. Obowiązek mycia zębów należy wprowadzić już u młodszych dzieci, aby wyrobić w nich właściwy nawyk. Szczoteczki elektryczne dla dzieci to dobry wybór z kilku względów. Ich działanie jest bardzo efektywne. Szczoteczka elektryczna wykonuje ruchy pulsacyjne oraz obrotowe, dzięki czemu umożliwia dokładne pozbycie się zanieczyszczeń. Co więcej, oprócz mycia zębów, elektryczna szczoteczka z powodzeniem posłuży do mycia dziąseł, języka czy przestrzeni międzyzębowych. Dzięki czemu powstawanie chorób jamy ustnej jest ograniczane do minimum. Szczoteczki manualne są również mniej atrakcyjne dla małych ludzi, przez co mycie zębów jest kojarzone jako nieprzyjemny obowiązek. 

Szczoteczki elektryczne dla dzieci – jakie wybrać? 

 

Na rynku dostępne są różne rodzaje elektrycznych szczoteczek do zębów: obrotowe, pulsacyjne czy obrotowo-pulsacyjne. Dużą popularnością cieszą się również szczoteczki soniczne. Szczoteczka soniczna pozwala na dokładne wyczyszczenie płytki nazębnej dzięki wibracjom. Główkę szczoteczki przykłada się do zębów, a ruchy góra-dół pozwalają na bezpieczne wyczyszczenie zębów. Szczoteczki soniczne dostępne są w ciekawych wzorach i różnych rozmiarach, dzięki czemu przypadną do gustu dzieciom. Elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci powinna być dostosowana, do indywidualnych potrzeb dziecka. Szczoteczki powinny posiadać antypoślizgową rękojeść, aby ułatwić użytkowanie małym ludziom. Warto zwrócić uwagę na lekkie produkty. Wymienne końcówki powinny posiadać miękkie włosie tak, aby nie uszkodzić delikatnych dziąseł dziecka. Co więcej, warto wybrać wersje zaopatrzone w sygnalizator czasu mycia. Jest to przydatne udogodnienie, które zasygnalizuje odpowiedni czas pielęgnacji jamy ustnej.

Dużą popularnością cieszą się szczoteczki elektryczne Oral-B. Bez względu, czy będzie to szczoteczka soniczna czy też elektryczna wersja, marka kładzie szczególny nacisk na dostosowanie szczoteczek do wrażliwych zębów i dziąseł dziecka. Wiele modeli zostało zaopatrzone w czujnik siły nacisku, co wyeliminuje ryzyko uszkodzenia dziąseł. Szczoteczki elektryczne dla dzieci powinny również charakteryzować się niebanalnym designem. Na rynku dostępne są elektryczne szczoteczki z wizerunkami superbohaterów czy postaci z ulubionych bajek. Ciekawy wygląd szczoteczek zachęci każde dziecko do skorzystania. 

Szczoteczki elektryczne dla dzieci to idealne rozwiązanie. Są nie tylko skuteczne, ale także ciekawe dla dzieci. Zarówno mycie zębów, jak i pielęgnacja dziąseł już w najmłodszych latach życia dziecka, zaowocuje właściwymi nawykami na przyszłość. 

 

opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama