Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Otwarcie nowej pracowni gastronomicznej w ZSCKR w Leśnej Podlaskiej (film)

W dniu 08 lutego 2023 w naszej szkole odbyło się oficjalne odebranie nowo wyremontowanej pracowni technologii gastronomicznej, w której odbywają się zajęcia praktyczne z zakresu sporządzania potraw i napojów w klasach I- III Technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Leśnej Podlaskiej pan Radosław Klekot w obecności pani wicedyrektor Beaty Kalwarczyk-Warpas, kierownika praktycznej nauki zawodu pani Honoraty Godlewskiej, głównej księgowej pani Doroty Niedźwiedź, kierownika gospodarczego pani Bernardety Demczuk oraz nauczycieli zajęć praktycznych.

Pracownia przeszła gruntowny remont i została wyposażona w nowoczesny sprzęt gastronomiczny. W tym dniu pracownia była otwarta dla wszystkich nauczycieli i uczniów. Dla zwiedzających uczniowie przygotowali słodki poczęstunek. – Sala wymagała remontu, do którego przymierzaliśmy się wiele lat. Nie spełniała norm estetycznych, pracowało się w niej mało komfortowo. Zawód technika żywienia i usług gastronomicznych jest zawodem rozwijającym się w naszej szkole, więc remont przeprowadzono po to, by dzieciom pracowało się przyjemnie, miło i również bezpiecznie. Wymianie uległy wszystkie sprzęty AGD. Pracownia została wykonana od podstaw, teraz wygląda zupełnie inaczej, to nie jest ta pracownia, którą dysponowaliśmy wcześniej – zauważa wicedyrektor Beata Kalwarczyk-Warpas. – Młodzież bardzo chętnie odbywa tutaj zajęcia, mamy wręcz rywalizację grup.

Zajęcia w nowej sali umożliwią młodzieży naukę w lepszych warunkach, a także podniosą prestiż szkoły. – Mamy nowe meble, specjalistyczny sprzęt gastronomiczny. Uczniowie realizują tu zajęcia praktyczne w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Uczą się przygotowywania potraw i napojów, prawidłowej obróbki surowców, korzystania ze specjalistycznego sprzętu, dobierania zastawy stołowej i aranżacji potraw na talerzu – wyjaśnia nauczyciel ZSCKR Dorota Szwed.

Z nowej pracowni zadowoleni są przede wszystkim młodzi adepci sztuki kulinarnej. – Gotowanie od dłuższego było moją pasją i chciałam się w tym kierunku rozwijać. Na zajęciach możemy się wykazać kreatywnością i pomysłowością, możemy się dzielić przepisami, które mamy już przetestowane. Uczymy się ładnego podania potraw, ich wykonania i robimy to wszystko w miłej i przyjaznej atmosferze – dzieli się spostrzeżeniami Maja, uczennica klasy o profilu żywienia i usług gastronomicznych. – Poza szkołą mamy również kursy zawodowe, na przykład kurs barmański czy kurs wydawania potraw zgodnie z trendami. Odbywamy też praktyki zawodowe w hotelach i restauracjach, również w szkołach, gdzie są stołówki.

Maja w przyszłości zamierza zostać cukiernikiem, chciałby mieć swój własny biznes z domowymi wypiekami, natomiast Martyna, druga nasza rozmówczyni, skupia się na potrawach mięsnych i warzywnych. Widzi siebie na początek w roli pomocy kuchennej lub kelnerki.


materiał: ZSCKR w Leśnej Podlaskiej
zdjęcia: Marta Rudowska ZSCKR w Leśnej Podlaskiej
film: Mariusz Maksymiuk / Krzysztof Lewczuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama