Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Piątki na piątki, czyli korepetycje w Caritas

Bezpłatne korepetycje dla dzieci ze szkoły podstawowej to kolejna inicjatywa Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej, które prowadzi Caritas Diecezji Siedleckiej. Dzięki projektowi „Piątki na piątki”, uczniowie mający trudności w nauce, otrzymają pomoc wolontariuszy w opanowaniu materiału, nadrobią zaległości i wyrównają różnice programowe. Korepetycje odbywają się w każdy piątek o godz. 16:00 w budynku przy ul. Warszawskiej 15.

„Piątki na piątki” to nowy projekt, w ramach którego nasi wolontariusze pomagają dzieciom w nauce. Chcemy pomóc zarówno uczniom polskim, jak i tym, którzy uciekli przed wojną z Ukrainy i znajdują się na naszym terenie. Potrzebujemy też wolontariuszy – im więcej chętnych rąk do pomocy, tym większej liczbie dzieci i młodzieży pomożemy – mówi Małgorzata Strzelec, pracownik Centrum Wolontariatu CDS w Białej Podlaskiej. I dodaje: – Jeśli potrzebujesz wsparcia, to po prostu do nas zadzwoń. Umówimy cię na korepetycje z konkretnego przedmiotu szkolnego, z którym masz trudności.

Chęć udziału w korepetycjach należy zgłaszać od poniedziałku do piątku:

– w godz. 10:00-15:00 pod nr tel. 780-061-313 – kontakt w j. polskim
– w godz. 14:00-18:00 pod nr tel. 786-485-170 – kontakt w j. ukraińskim.

Centrum Wolontariatu zaprasza również osoby chętne do pomocy dzieciom – aby dołączyć do zespołu i zostać wolontariuszem wystarczy zadzwonić, spotkać się z pracownikiem Centrum Wolontariatu i podpisać porozumienie wolontariackie.

Kontakt: Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej, ul. Warszawska 15, tel. 780-061-313, e-mail: wolontariatbp@caritas.pl

 

materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst, zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama