Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

BCK zaprasza na spotkanie z fotografem Cezarym Michońskim (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 19 lutego 2023
, godz. 15:00
Prezydent Miasta Biała Podlaska, Bialskie Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego oraz Fotoklub Podlaski zapraszają na spotkanie z fotografem Cezarym Michońskim, które odbędzie się 19 lutego o godz. 15:00 w siedzibie BCK przy ul. Warszawskiej 11, sala nr 108 I piętro.

Cezary Michoński – absolwent anglistyki, doktor nauk humanistycznych. Na co dzień pracownik dydaktyczny Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Oprócz fotografii jego pasjami są muzyka, sztuka, film, literatura i kultura popularna. W roku 2019 w Galerii Podlaskiej zaprezentował indywidualną wystawę Day by Day/Fotografowanie codzienności. W poszukiwaniu środków ekspresji fotograficznej bada możliwości, jakie dają: dokument, pejzaż, portret, fotografia uliczna, fotografia elementarna, abstrakcja, ICM i szeroko rozumiana fotografia artystyczna. Ta nie zawsze świadoma, choć celowa, eklektyczność może powodować dysonans wizualny u odbiorcy, lecz wydaje się jedynym sposobem ćwiczenia uważności polegającej na widzeniu obiektów nieoczywistych i pozornie mało fotogenicznych.

Z recenzji wystawy:

(…) Autor ma nietuzinkową spostrzegawczość, wrażliwość i podejście do fotografowania, jak i do sztuki. Sposób kadrowania, wybór kompozycji, dostrzeganie detali, struktury, gry kolorów i światła, wszystko to kreuje obrazy o artystycznym wydźwięku. Cezary Michoński nie tylko odtwarza i utrwala za pomocą aparatu zwykłą codzienność, ale również ją artystycznie kreuje, pokazuje ją z mniej oczywistych stron i zakamarków. Do tego potrzebny jest zmysł artystyczny, ale i przede wszystkim cierpliwość, która jest cechą najlepszych fotografów.
autor recenzji: Jakub Sowa

Więcej o wystawie:
Biała Podlaska: “Day by Day. Fotografowanie codzienności” Cezarego Michońskiego (galeria) <<==>> LINK

 

materiał, tekst: BCK Biała Podlaska
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama