Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Roskosz: Pojechać na Węgry na staży zawodowy? Świetny pomysł!

W dniach 16 – 27.01.2023r. dziewięcioosobowa grupa wychowanków Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, kształcąca się w szkołach zawodowych wraz z opiekunami uczestniczyła w realizacji stażu zawodowego w miejscowości Gyomaendrőd na Węgrzech. Staż realizowany był wspólnie z instytucją partnerską - Węgierskim Stowarzyszeniem Del-Alfod Europai Unio Okatasi, Gazdasagi, Kulturalis, Integracios Egyuttmukodest Koordinalo Egyesulet, staż zawodowy młodzież odbywała w placówce kształcenia zawodowego: Skola Bethlen Gabor.

Młodzież zdobywała wiedzę, umiejętności i doświadczenie zawodowe u boku instruktorów w zawodach adekwatnych do zawodów nauczanych w szkole w Polsce, jak również korzystała ze wsparcia językowego zorganizowanego przez instytucję partnerską. Realizacja dwutygodniowego stażu zawodowego była również doskonałą okazją na poznanie i integrację z miejscową młodzieżą, między innymi rozegrany został wspólny mecz koszykówki oraz turniej gry w kręgle.

Podczas pobytu na Węgrzech młodzież wraz z kadrą korzystała także z dobrodziejstwa ciepłych wód termalnych w miejscowości Túrkeve, kąpiele w termach pozwalają zarówno na relaks oraz pomagają zadbać o własne zdrowie.

Oprócz codziennej pracy w programie pobytu przewidziane były także wycieczki i atrakcje kulturalne, które pozwoliły na lepsze poznanie regionu, jego kultury i historii jak również na poznanie smaków tradycyjnej kuchni węgierskiej. Młodzież zwiedziła stolicę Węgier – Budapeszt, zobaczyła wiele cennych zabytków związanych z historią państwa węgierskiego między innymi: Zamek Królewski, Plac Bohaterów, monumentalną Katedrę Świętego Istvána, Basztę Rybacką. Uczestnicy wycieczki mieli również okazję podziwiać zabytki Budapesztu z perspektywy Dunaju, drugiej najdłuższej rzeki Europy.

Wyjazd uczestników na zagraniczny staż zawodowy możliwy był dzięki uzyskanej przez ECKiW OHP w Roskoszy Akredytacji Programu Erasmus + w sektorze Kształcenie i Szkolenia zawodowe w ramach Akcji 1.

 

materiał: Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
tekst i zdjęcia: Katarzyna Bancarzewska Sekretariat Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama