Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Zamiast zamówionego iPhone’a otrzymała pakiet szkieł ochronnych do telefonu

Mieszkanka Białej Podlaskiej znalazła na portalu społecznościowym iPhone’a. Zachęcona ceną postanowiła go kupić. Kurier dostarczył paczkę, zainkasował pieniądze i odjechał. Wówczas bialczanka otworzyła przesyłkę. Jednak zamiast telefonu znalazła w niej … pakiet szkieł ochronnych do telefonu.

Wczoraj do bialskiej jednostki policji zgłosiła się wczoraj 19-letnia bialczanka. Kobieta zgłosiła, że została oszukana podczas zakupów na jednym z portali internetowych. Przyznała, że zachęcona atrakcyjną ceną zainteresowała się iPhone’em. Sprzedająca zgodziła się na przesyłkę za pobraniem. Dodatkowo przesłała też bialczance numer przesyłki, by mogła śledzić, gdzie obecnie znajduje się zamówiony przez nią przedmiot.

Nie podejrzewała, że może paść ofiarą oszusta, dlatego, gdy kurier zapukał do jej drzwi zapłaciła umówioną kwotę. Dopiero po otwarciu okazało się, że nie jest to zamówiony przez nią telefon. Wewnątrz znajdował się bowiem…pakiet szkieł ochronnych.

Pokrzywdzona próbowała skontaktować się ze sprzedającą, jednak bezskuteczne, ponieważ zerwała z nią wszelkie kontakty. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą bialskiej komendy.

Przypominamy jednocześnie, że robiąc zakupy w sieci należy zachować ostrożność. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie zweryfikujmy sprzedawcę. Wybierajmy sklepy sprawdzone, z dłuższą historią działalności. Z rozwagą korzystajmy również z super okazji, gdzie cena za towar jest znacznie niższa niż jego wartość rynkowa.

 

 

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama